Dnes je úterý 15. červen, svátek má Vít,
je Mezinárodní den odpůrců vojenské služby.

dobrisskoaktualne.cz/rozhovory

Seriál rozhovorů s dobříšskými zastupiteli: Vít Rosenbaum

přidáno: 18. 03. 2019

V tomto rozhovoru si můžete přečíst odpovědi od zastupitele Víta Rosenbauma, člena za hnutí ANO Dobříš. Jaké jsou jeho hlavní priority v současném volebním období?

Mohl byste se ve zkratce představit?

Bc. Vít Rosenbaum, MPA – vedoucí oddělení mládeže a sportu Středočeský kraj, 8 let zkušeností jako PR Manager (zkušenosti v oblasti médií a komunikace), 10 let zkušeností v oblasti marketingu (adidas, Sport Invest Group).

Proč jste se rozhodl vstoupit do místní politiky?

Podstatným důvodem mého vstupu do komunálního dění je zájem o sport a volný čas. Problematice sportu, mládeže rozumím a pohybuji se ve sportu prakticky od narození. Jako bývalý profesionální sportovec také vím, jak těžké je vychovat sportovce a jak také děti u sportu udržet. Město Dobříš má potenciál pro to, aby zde mohli vyrůstat nejen amatérští nadšenci, ale proč ne třeba budoucí hvězdy sportovního nebe. Považuji sport za důležitou součást života. Dává to člověku nějaký řád a pravidla, utváří osobnost a z vlastní zkušenosti vím, že sportovci se v civilním životě jen tak nevzdávají a chtějí to někam dotáhnout.

Jaké jsou vaše vize a plány na následující čtyři roky v Dobříši?

Jsem opoziční zastupitel. V prvé řadě bych chtěl získat co nejvíce informací o tom, jakým způsobem chce město sport a volný čas podporovat. Zajímá mě rozvoj infrastruktury v této oblasti. Proto budu rád, když se mi podaří otevřít diskuzi na téma podpory nestátním neziskovým organizacím ve městě a rozvoj sportovní a volnočasové oblasti. Ve městě je sportovní hala, která široko daleko jako jedna z mála splňuje parametry pro využití pro všechny druhy míčových sportů na mezinárodní úrovni. To nevím, jestli si někdo uvědomuje. To měl být tahák. Zachovat tribunu. Pořádat sportovní a kulturní akce pro veřejnost z celé republiky. Umožnit oddílům přijet na soustředění, aby se sem vraceli. Zvát národní týmy z různých sportů a nabídnout jim kapacity. Úplně se tedy neztotožňuji s projektem rekonstrukce haly. Samozřejmě chybí ubytovací kapacity pro sportovní oddíly. Rozhodně je tady silná spádová oblast pro veřejnost. Nechci malovat vzdušné zámky, ale rád bych, aby Dobříš bylo město se silným a kvalitním sportovním zázemím. Je tady spousta rodin s malými dětmi.

autor článku: Redakce DA