Dnes je úterý 27. únor, svátek má Alexandr.

dobrisskoaktualne.cz/rozhovory

Tomáš Helebrant: Volby se blíží. Přijďte si popovídat…

přidáno: 14. 09. 2022

Už za dva týdny čekají všechny obce volby do obecních zastupitelstev. Výběr mají občané Dobříše pestrý a díky přestupům staronových kandidátů i poměrně zábavný. Taková dobříšská „škatulata hejbejte se.“

Vítěz minulých voleb hnutí Pro Dobříš se rozpadlo a nekandiduje. Část jeho zastupitelů, včetně starosty a místostarostky bude kandidovat v barvách ODS. Jejich čtyři zbývající zastupitelé již raději nekandidují. Velká hop rošáda vznikla i v případě STAN, kde jeho značku převzala Jindřiška Romba z Otevřené radnice. Pokud se ptáte, kam zmizel původní STAN, nemějte obavy. Současný lídr STAN exstarosta Vacek sestavil novou formaci, tentokrát už jenom z Nezávislých. Druhý bývalý starosta a sociální demokrat Stanislav Holobrada také opustil značku a zformoval nový subjekt JAB-jistota a budoucnost. Ani Otevřená radnice nezůstala pozadu. Změnila svůj název na Otevřená radnice PRO. KSČM již nekandiduje, jen její letitý lídr přešel do sestavy Otevřené radnice. TOP 09 už to také nezkouší. Tak snad už v tom teď máte jasno. Uvedenou pětici doplňují tradiční kandidátky KDU-ČSL a nezávislí a ANO 2011.  

Vedení města není jednoduchou záležitostí. Zastupitelé mají i osobní odpovědnost za škody způsobené v souvislosti s výkonem funkce. Proto si vážíme všech, kteří do toho jdou. Dobříš potřebuje tým lidí, kteří budou bez rozdílu barvy dresu s invencí, odborností a zkušeností sloužit občanům a městu tak, aby bylo ještě přívětivějším místem k životu, než je. Snad nová parta zastupitelů potáhne za jeden provaz a skončí „válcování opozice“ zastupující 48 % dobříšských voličů vládnoucí „drtivou většinou“ 11 zastupitelů za PRO Dobříš, ODS a KDU-ČSL. 

Nejste ještě rozhodnuti koho volit? 

Chcete se zeptat, jak to chodí v „místní politice,“ na kraji nebo třeba i v poslanecké sněmovně a co bychom chtěli dělat v příštím období pro Dobříš?

Jsme zastánci pragmatických řešení pro město a občany, ne pro své zájmy a blízké. 

Navážeme na to dobré, co se podařilo a co funguje a společně s vámi dohodneme na čem pokračovat dál. Pak už bude na nás najít na to peníze a začít pracovat.

Slibovat všechno všem nebudeme. Nebylo by to fér. Nabízíme otevřený rámcový program, co a jak chceme ve které oblasti prosadit. Celý ho najdete na https://www.facebook.com/ANOnaDobrisi. O tom, do kterého většího projektu se pustíme, která ulice a kdy se spraví, rozhodují až povolební koalice a finanční možnosti. Podpořili bychom například zastřešení zimního stadionu, protože to je investice snižující provozní náklady a sloužící celoročně veřejnosti i z širokého okolí. Máte jiný návrh? Přijďte, promluvíme si o něm. Koho byste chtěli za starostu? Řekněte a když nám dáte silný mandát, můžete s naším týmem na vašem nápadu spolupracovat. Čekají nás bohužel i neznámé výzvy plynoucí z dnešní turbulentní doby. Energetická a migrační krize a jiné. S dluhy, které zanechalo předchozí vedení se musíme rozumně vypořádat. Budeme usilovat o další zdroje pro město například z dotačních titulů nebo o získání a některé vhodné investic z kraje, na který máme velmi dobré vazby.

autor článku: Mgr. Tomáš Helebrant, MBA