Dnes je sobota 25. červen, svátek má Ivan.

http://dobrisskoaktualne.cz/sport

Dobříšský aerobik naskočil do nové závodní sezóny!

přidáno: 29. 03. 2017

Prvním jarním víkendem vstoupilo Aerobik studio Orel Dobříš do závodní sezóny 2017! Jak se týmům dařilo a jakým způsobem probíhaly přípravy na sezónu?

Aerobik studio Orel Dobříš je dnes zavedeným a dobře známým klubem po celé České republice. Již přes 10 let trenérky z dobříšského studia připravují své svěřenkyně na závody. V rámci příprav na sezónu týmy pravidelně trénují několikrát v týdnu a na speciálních soustředěních. 

7 závodních týmů

V letošním roce reprezentuje studio z Dobříše na závodech po celé České republice celkem 7 závodních týmů, které soutěží v kategoriích fitness aerobiku, step aerobiku, zumby a team show. Pro některé týmy závodní sezóna začala již během tohoto víkendu v Liberci. Některé závodnice na svůj první start v sezóně 2017 teprve čekají, a tak se snaží své choreografie vypilovat k co největší dokonalosti.

Důležitá je týmovost a dobrá parta

První závody jsou vždy plné očekávání. Všichni se snaží být co nejlépe připraveni, avšak nikdo netuší, jaké soupeře před sebou bude mít. O prvním jarním víkendu si karty se svými soupeřkami rozdaly hned tři naše týmy - na závodech Mistry s mistry v Liberci.

V sobotu 25. března se na svůj první závod vydal tým Dětí s trenérkou Míšou Jungmannovou. Se svou sestavou nazvanou „Bleskovky“ holky nakonec vybojovaly 6. místo. Jak ale sama trenérka dodává: „Důležitá je atmosféra závodu a fakt, že holky cvičení baví. Závody jsme nakonec spojili i se zábavou, společně s rodiči jsme vyrazili do zdejšího aquaparku a vrátili se domů naprosto spokojení.“

Atmosféra závodů je výjimečná

V neděli 26.3.  se v liberecké hale utkaly step týmy. Mladší tým kadetek pod vedením trenérky Denisy Havlíčkové se před letošní sezónou znatelně obnovil a k ostříleným závodnicím přišly nové holky, které měly chuť začít s aerobikem závodit. Pro některé z nich byl proto nedělní závod úplnou premiéru. „I když jsme sezónu nezahájily s medailí na krku, je důležité, že si holky zažily samotnou atmosféru závodů, která je vždy výjimečná a naprosto jiná než v tělocvičně. Musíme ještě hodně trénovat, abychom nové složení týmu sladily,“ doplnila trenérka týmu, Denisa Havlíčková.

Nejstarší stepový tým v Liberci zazářil

Nejstarší závodní tým „Junsen“ však v Liberci zazářil a závodnice domů přivezly zlaté medaile! „Tento tým je v letošním roce složen z dvou předchozích týmů, a to juniorek a seniorek. Navíc letos jsme přišli s novinkou v našem klubu, budeme cvičit místo na osmi stepů na devíti. Sestava je tak více originální a my sami jsme byli na prvních závodech plni očekávání. Originalita se však vyplatila a my doufáme, že náš úspěch vydrží po celu sezónu!“ říká trenérka a vedoucí Aerobik studia Orel Dobříš, Klára Jandová.

Klub má před sebou dalších 20 závodů

Všechny týmy se vydají během jarní sezóny na 6 až 7 závodů, celý klub se tak účastní téměř 20 závodů. Děvčata tím reprezentují město Dobříš po celé České republice prakticky každý víkend. Pokud byste chtěli svěřenkyním aerobikového klubu držet palce, veškeré aktuální informace naleznete na oficiálním Facebooku nebo na internetových stránkách.

autor článku: Kamila Paulová