je Světový den televize.

Sport

Honza Tománek: Jsem rád, že jsem závod v Belgrade ve zdraví dokončil

přidáno: 27. 09. 2019

Honza Tománek v neděli 22. září absolvoval závod 11TRI Belgrade, mezinárodní triatlon na poloviční distanci v srbském hlavním městě. V loňském roce si na této akci vylepšil své osobní maximum a letos chtěl zcela pochopitelně znovu zaútočit na osobní i český rekord. Honzovi ale závod nevyšel podle představ, ale na straně druhé je rád, že ve zdraví závod dokončil, protože to byl den plný extrémů. Co se během závodu stalo?

Honzo, kam si tentokrát na závod vyrazil?

Do Bělehradu, který je pro mě srdeční záležitostí, je to město plné kontrastů a pulzující energie. Během své cyklistické kariéry jsem zde několikrát zvítězil v závodech evropského poháru a v loňském roce jsem si tady zajel i své osobní maximum v polovičním ironmanu, které má hodnotu 4:47:00 hodiny. Vzhledem ke znalosti závodní destinace jsem si dovolil přijet jen dva dny před startem. Na místě jsem si akorát prohlédl klíčové pasáže trati a seznámil se se změnami oproti předchozímu ročníku.

Proč se ti závod nevydařil podle tvých představ?

Závod odstartoval při 7 stupních celsia, oficiální support nedorazil na swim exit a nechal mě po plavání ve vodě bez pomoci. Cyklistika byla rychlá, ale později větrná, přesto jsem zajel skvělý čas. Na běhu jsem se střetl s běžcem. Spadl jsem na zem, vypadl z formule a narazil si kyčel. Osobní rekord jsem sice vylepšit nedokázal, ale přežil jsem, a dokončil v čase 4:58:49 hodiny! Tento čas dokonce patří mezi mých pět nejrychlejší závodů na poloviční distanci.

autor článku: redakce DA a Jan Tománek