Dnes je úterý 27. únor, svátek má Lumír.

http://dobrisskoaktualne.cz/sport

Dobříšští sokolové úspěšně vlétli do nové sezóny!

přidáno: 05. 10. 2022

Elévové (U11), starší žáci (U15) i dorostenci (U17) i všechny tři mužské týmy zahájili prvními zápasy své tažení ligovou sezonou 2022/2023.

Na dva ze tří můžských florbalových týmů čekaly nové soutěže, které se vybojovaly v loňském ročníku. A start do sezóny to byl nad míru úspěšný. K rozkoukání a aklimatizaci v prvním kole pomohla A i B týmu výhoda domácího prostředí, kde na hokejkách našeho B týmu skončili florbalisté Sedlčan a Rožmitálu (5:3, 7:3). A tým začal v lize s velkým očekáváním, kdy po nervozitě v prním zápase s Kolínem (4:3) naplno předvedl svou hru až ve druhém zápase s týmem Vosy Praha (9:0).

Ve druhém kole B tým vyzval Prague Amigos (3:2) a FBC Vokurky (4:3) a svou dosavadní neporazitelnost uhájil po nervydrásajících nájezdech. A tým narazil na Wizards Praha a po velmi napínavém a pohlendém utkání zvítězil (5:3). Ve druhém zápase se naše hra poněkud vytratila a zejména po zaspané druhé třetině se naše "áčko" muselo smířit s porážkou od Žraloků Příbram (4:6).

C tým se po letní pauze vrátil do známých vod a svými výkony si drží svůj herní standard, založený na několikaletých zkušenostech, které se povedlo přetavit ve třech vítězství ze čtyřech zápasů.

Po dvou odehraných kolech tak všechny sokolské týmy hnízdí shodně poměrně vysoko na druhé příčce svých soutěží.

Mládežnická družstva se také střemhlav vrhla do ligových soutěží!

Elévové (U11) v prvním turnaji ukázali svými dovednostmi a chutí hrát, že patří do vyššího výkonnostního koše, kam také postoupili. V příštím turnaji se nám ukáží již v sobotu 15. října v dobříšské sportovní hale.

Starší žáci měli možnost ve dvou turnajích prokázat, že rozvojové cíle, na kterých v trénincích pracují dokáží převést do zápasového prostředí.

To se také prokázalo a svou energickou hrou vloženou do každého souboje, snahou získat herní a střeleckou převahu v zápasech, své soupeře velmi trápí.

Můžete se o tom sami přesvědčit již v neděli 16. října u nás v „blue cat“ areně, kde budou hrát další domácí zápasy.

Dorostenci sehráli vyrovnané utkání s Rudnou, bohužel v koncovce obdrželi smolný gól a na body tedy nedosáhli (4:5). Ve druhém zápase by nejraději vymazali druhou třetinu, ve které jim soupeř odskočil a právem vybojoval vítězství.

Statistiky všech týmů můžete sledovat/analyzovat ZDE.

Informace o nadcházejících turnajích, akcích a také krátká shrnutí ze zápasů naleznete na instagramovém profilu @florbal_dobris a na facebookovém profilu Florbal Dobříš

autor článku: Štěpán Böhm