Dnes je pátek 29. březen, svátek má Taťána.

"A-TÝM" JEDNOU NOHOU ZŮSTÁVÁ V DIVIZI

přidáno: 10. 05. 2017

Tento víkend, na rozdíl od minulého, byl pro dobříšský fotbal příznivý. Náš první tým brankou v závěru zápasu s největší pravděpodobností rozhodl o historickém úspěchu. Poprvé naše mužstvo pravděpodobně zůstane v divizní soutěží více jak jednu sezonu. Úspěšné bylo i „béčko“. Které si poradilo s posledním týmem tabulky. Oba týmy dorostu si přivezli čtyři body s Králova Dvora. 100% byly i přípravky. Pouze starším žákům se nedaří a opět vysoko prohráli.

Dobříš - Jankov 2:1 (1:1)

Za příjemného počasí se sešlo V Lipkách až 450 diváků, aby sledovali zápas týmů, které bojují o udržení v soutěži. Velkou účast diváků také zapříčinila výrazná účast fanoušků hostů, kteří hlasitě, ale slušně, po celý zápas povzbuzovali svůj tým. Utkání samo přineslo více boje než pohledné akce. Ve vyrovnaném průběhu byli šťastnější domácí, hrající tentokráte téměř v kompletní sestavě, kteří rozhodli sedm minut před koncem.

Pro hosty z Jankova začalo utkání nešťastně, když již v první minutě se zranil jejich hráč Smékal. První pálil na branku hostující Kollár, avšak Šedivý si s jeho střelou poradil. Za domácí se pokoušel o první zásah Maryška, ale i zde brankář stačil míč vyrazit na roh. Domácí gólman pak vyrazil Mužíkovu střelu zblízka a dorážka Rytíře šla vysoko. Na druhé straně na centr Šraina nedosáhl Junek a vzápětí hlavička Maryšky branku těsně minula. Pak poslal Šrain přesnou přihrávku Maryškovi, který byl v pokutovém území faulován. Penaltu ve 27. minutě proměnil bezpečně Dort. Další možnost měl Maryška, ale nastřelil pouze brankáře Pavelce a jeho kolega na straně druhé vyrazil střelu Rytíře. Když pak se do šance neprotlačil Dort, přišel v poslední minutě pro dobříšské mužstvo trest. Přímý volný kop Mužíka z 28.metrů přistál v domácí brance.

Branka do šatny hosty navnadila a v úvodu druhé části získali převahu. Výsledkem byla jen střela Loška, se kterou si Šedivý poradil. Po čtvrthodině se opět hra vyrovnala a domácí několikrát zahrozili. Po centru Šraina minul bránu Dort a po závaru před brankou nastřelil Junek tyč. Za hosty se do šance probojoval Rytíř, avšak mířil jen do boční sítě. Po zákroku gólmana Pavelce skončil oblouček Šraina těsně nad břevnem a pak obcházel Maryška gólmana, avšak jejich střet neposoudil rozhodčí jako faul. Rozhodnutí přinesla 83.minuta. Po dlouhém nákopu Šedivého naběhl Maryška za obranu a přehodil hlavou vybíhajícího brankáře. Rozhodl tak o třech důležitých bodech pro Dobříš.

Branky: 27. Dort (p.k.) 83. Maryška – 45. Mužík. ŽK: Talůžek, Maryška, Karas – Cimerhanzl, ­­ Bürger. Rozhodčí: Starý. Diváků: 420.

Dobříš: Šedivý – Procházka, Talůžek, Rychlík, Liška – Pjaták(80.Horáček), Dort(86.Karas), M.Puchmajer, Šrain  – Junek(69.O.Puchmajer), Maryška(90.Petrlík).

Trenér Jiří Rychlík: Nehráli jsme dobře, ale vybojovali jsme tři cenné body, které mají cenu zlata. Pro naší kombinační hru je potřeba hřiště s kvalitnějším povrchem. Nechci se však vymlouvat. Je to pro oba týmy stejné.

Autor rozhodujícího gólu Štěpán Maryška: Ve vyrovnaném utkání rozhodlo nedorozumění stoperů při druhém gólu. Jsem rád, že se mi opět podařilo skórovat.

STATISTIKA

Střely: 14:9, z toho na branku: 4:6. Rohové kopy: 7:5. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 12:15.

Dobříš B - Borotice 4:1 (2:0)

Proti poslednímu týmu tabulky naši hráči bezpečně zvítězili, když, zvláště v první půli, zápas ovládali. První úspěch zaznamenal Karas po centru Suchana, druhou Jechort střelou po odraženém míči. Kromě toho ještě P. Šebek nastřelil břevno a tyč.

Ve druhém poločase přidal brzy Karas gól hlavou po akci Rychlého. Vzápětí po přímém volném kopu snížil zblízka Anýž. Hosté trochu pookřáli a vytvořili si několik závarů před dobříšskou brankou. Jedinou nebezpečnou střelu vyslal Drobílek, Weber si s ní však poradil. Několik nebezpečných útoků sice borotičtí hráči odvrátili, avšak definitivně rozhodl Rychlý po centru Lišky.

Branky: 26. a 51. Karas, 36. Jechort, 87. Rychlý - 52. Anýž. Rozhodčí: Sandr. ŽK: Jechort – 0. Diváci: 100.

Dobříš B: R. Weber - Petrlík, Jechort, Karásek, Horáček - P. Šebek (46. M. Liška), Kuchař, O. Puchmajer, Suchan (46. T. Šebek) - Karas, Mann (46. Rychlý).
Borotice: Křivonoska - Velebil, Kottnauer, V. Halay (70. Pipota), Břížďala, Beneš, Havelka (60. Kužma), Pinta, Anýž, Burian, Drobílek.

Starší dorost

Králův Dvůr - Dobříš 1:1 (1:0)

Zápas týmů se stejným počtem bodů ze středu tabulky skončil bez rozhodnutí. V tradičně zaspaném úvodu se domácí ujali vedení již v sedmé minutě. Naši pak, zvláště v druhé půli,  přidali a výsledkem bylo vyrovnání Radou v 62. minutě. Několik šancí na otočení výsledku naši hráči promarnili, ale i domácí mohli přidat rozhodující gól.

Dobříš: Malý – Patetl, Kadlečík, Čálek, Rada, Mařík, Ludačka(73.Mezera), Slunečko, Balík, Burian, Zdrubecký, Fabián(73.Farda).

Branka: 62.Rada. Rozhodčí: Zuska.

Mladší dorost

Králův Dvůr - Dobříš 2:5 (0:2)

Poměrně překvapivé vítězství našeho družstva. V úvodu druhé půle jsme vstřelili třetí gól a i když domácí snížili, dalšími dvěma brankami jsme rozhodli.

Branky: 24. Jindrák, 30.vlastní, 41.Burda, 58.Chýla, 73.Kvapil. Rozhodčí: Blažek.

Starší žáci

Kročehlavy - Dobříš 6:1 (4:0)

Našim, s jedenácti hráči bez náhradníků, se stále nedaří. Proti soupeři ze středu tabulky vysoko prohráli. Již ve 20. minutě prohrávali o tři góly.

Dobříš: Fiala – Čihák, Diviš, Homolka, Karas, Sklenář, Škodný, Horáček, Hovorka, Vodenka,  Tran.

Branka: 44. Hovorka. Rozhodčí: Vokoun.