Dnes je úterý 27. únor, svátek má Lumír.

http://dobrisskoaktualne.cz/sport

Obořiště žilo fotbalem! Charitativní zápas plný hvězd viděly stovky diváků

přidáno: 27. 09. 2021

V sobotu 25. září se v Obořišti konala jedinečná charitativní akce, která svým programem přilákala stovky návštěvníků. Právě díky nim se podařilo organizátorům z agentury VDN Promo vybrat pro malou Ellu úžasných 100 000 Kč.

Oslavy 100 let fotbalu v Obořišti se nesly ve velkém stylu

Dopolední program byl věnovaný hlavně dětem, pro které bylo na fotbalovém hřišti připraveno hned několik aktivit. Odpoledne patřilo v první řadě charitativnímu zápasu mezi FK Obořiště 1920 a Real Top Praha.  

Ještě před otevřením vstupu do areálu fotbalového hřiště, se před branou začínali scházet první návštěvníci. Symbolické vstupné ve výši 60 Kč za dospělého všichni rádi uhradili, výtěžek byl totiž v plné výši věnován na dobrou věc.

Děti si užívaly připraveného programu hned od začátku akce. Malování na obličej, třpytivé tetování, velká opičí dráha, skákací hrady i miniauta bavily děti všech věkových kategorií. Ve 12:00 hod. se na obloze objevilo očekávané letadlo a dětem se na hlavu snesly opravdové bonbóny.

Dospělí byli za svůj finanční dar pro malou Ellu odměněni hned u vstupu. Ke každé zakoupené vstupence totiž dostali zdarma plechovku piva Gambrinus. Obdivovat pak mohli vystavené vozy společnosti Auta s. r. o. a připravena byla i tombola o lákavé, krásné a hodnotné ceny.

Mimo program samozřejmě nechybělo občerstvení, hudba a výborná nálada. "V sobotu nám do karet parádně hrálo počasí, takže návštěvnost vysoce překročila 1000 osob včetně dětí. Tímto všem moc za nás i malou Ellu děkujeme. Věříme, že v budoucnu podobnou akci ještě zopakujeme,” uvedla za VDN Promo Jitka Větrovská.

Odpolední program už ale patřil jen charitativnímu fotbalovému zápasu, do kterého proti sobě nastoupila stará garda FK Obořiště 1920 a tým Real Top Praha. Slavnostního výkopu se ujal sám starosta Obořiště Karel Dlouhý a Honza Koller. Obořiště žilo fotbalem jako nikdy!

Exhibiční zápas přinesl mnoho pěkných i napínavých momentů. Atmosféra byla výborná a diváci si zápas opravdu užívali. Výsledek nakonec hovořil pro hvězdný tým a fotbalisté z Obořiště museli přijmout tentokrát příjemnou prohru. Konečný výsledek FK Obořiště vs. Real Top Praha byl 9:3.

Po zápase měla velký ohlas připravená autogramiáda, které se účastnil i Honza Koller. Ten bohužel ze zdravotních důvodů do zápasu nakonec nenastoupil. My však měli to štěstí a mohli s ním pro vás udělat rozhovor, který vám přineseme v následujících dnech.

Nejdůležitější a nejkrásnější zprávou dne však byla konečná finanční částka, která se díky této akci pro malou Ellu podařila vybrat. Přímo na hřišti dostali rodiče společně s Ellou symbolický šek na 100 000 Kč. Ten předávali osobně samotní organizátoři akce Jitka a Petr Větrovských. „Vybrala se nádherná částka. Já osobně jsem hrál a sám jsem byla překvapený, když jsem ihned po zápase viděl Jitku, jak nese na hřiště symbolický šek na 100 000 Kč. Měl jsem velkou radost, že to, kvůli čemu jsme to dělali, se splnilo na maximum,” dodal za VDN Promo Petr Větrovský.

autor článku: redakce DA