Dnes je úterý 27. únor, svátek má Lumír.

http://dobrisskoaktualne.cz/sport

Týden s MFK Dobříš: Turnaje okresních výběrů a zimní soustředění na Šumavě

přidáno: 29. 01. 2022

Fotbalisté z MFK Dobříš sehráli o minulém víkendu další přípravná utkání na novou sezónu. Góly padaly na domácím hřišti i mimo něj. V tomto týdnu navíc dobříšští fotbalisté absolvují tradiční zimní soustředění na Šumavě, odkud posílají pozdravy nejen svým věrným fanouškům.

Chlapci MFK Dobříš ročník 2012 reprezentovali okres Příbram na meziokresním turnaji v Dolních Břežanech

V sobotu 22. ledna se odehrál turnaj okresních výběrů kategorie chlapců ročník 2012. MFK Dobříš měl v tomto výběru hned pětičlenné zastoupení, dále zde byli kluci ze Spartaku Příbram, Nového Knína, Prostřední Lhoty a Pičína.

Turnaj se výběru Příbram povedl, když jsme obsadili postupové 2. místo za výběrem Prahy východ. Výběr okresu Příbram se dále utkal s výběry Benešova, Kolína a Berouna. V sobotu 12. února budou kluci reprezentovat náš okres na finálovém turnaji.

Reprezentantky MFK Dobříš ve výběru OFS Příbram na meziokresním dívčím turnaji přípravek

V neděli 23. ledna se ve sportovní hale v Dolních Břežanech uskutečnila Meziokresní soutěž SKFS přípravek dívek WU11. Ve výběru OFS Příbram reprezentovala náš klub děvčata Nikola Matysová a Julie Zbíral. V konkurenci okresních výběrů Benešova, Berouna, Kolína, Nymburka, Prahy - východ a Prahy - západ si dokázaly dívky OFS Příbram vystřílet výborné 2. místo.

Naše hráčky se v turnaji neztratily a vytvořily s holkami z Dalekých Dušník, Višňové, Jesenice, Rožmitálu, Příbrami, Bohutína a Pičína dobře fungující tým, který dokázal předvést nasazení a potěšit diváky fotbalovými momenty.

MFK Dobříš – SK Tochovice 3:3 (1:3)

V sobotu 23. ledna se hrálo ale i na domácím hřišti. Mužstvo A tady sehrálo další přípravné utkání na novou sezónu.

V dalším přípravném zápase se na stadiónu V Lipkách přivítali domácí divizního účastníka skupiny D. Lépe začali utkání hosté, kteří využili laciných chyb v domácí obraně a po brankách Čížka a Matouška se ujali dvoubrankového vedení. Domácí snížili v prvním poločase z penalty, kterou proměnil Pouček a vrátili se do hry. V poslední minutě prvního poločasu, ale Tochovice opět šli do dvoubrankového vedení, když po rozehraném rohovém kopu skóroval z malého vápna pohodlně hlavou neobsazený Vašek.

 Ve druhém poločase domácí zvýšili aktivitu a po brankách Jandy a Poučka srovnali stav utkání. V závěru zápasu se snažili obě strany o vstřelení vítězné branky. Na jedné straně vychytal šance domácích brankář Tochovic na druhé byli nepřesní v zakončení po brejcích útočníci hostí. Nakonec skončilo typické přípravné utkání kdy trenéři hokejovým střídání dali prostor většímu množství hráčů konečnou remízou.  

MFK Dobříš:

  • Vaněk - Kozohorský, Talůžek, Machač, Pokorný - Junek, Puchmajer O., Šrain J., Šrain V. - Procházka, Pouček

Střídali:

  • Janda, Masopust, Čížek, Novosad

Rozhodčí:

  • Souček- Máša - Musil

 

FOTO: Tento týden absolvují fotbalisté z Dobříše své tradíční zimní soustředění na Šumavě a všechny vás zdraví!

autor článku: Jan Soukup - MFK Dobříš