Dnes je sobota 19. leden, svátek má Ilona.

z-naseho-mesta-pf-2019
Menubox
Restbox

Darujte smysluplný dárek, který bude dělat radost i dalším generacím

přidáno: 19. 12. 2017

Sháníte dárek na poslední chvíli? Chcete pod letošní stromeček darovat dárek, který vaše blízké nejen potěší, ale především překvapí? Chtěli byste zároveň podpořit dobrou věc? Tak si přečtěte více informací, ať zjistíte, oč tu právě jde.

Sdružení pro obnovu varhan v dobříšském kostele Nejsvětější Trojice pořádá sbírku na zajištění finančních prostředků pro rekonstrukci varhan. Varhany jsou důležitou součástí nejen při bohoslužbách, ale také při pořádání svateb, pohřbů nebo koncertů. Finanční sbírka na nové varhany byla odstartována v květnu 2015 a k datu zahájení adopce píšťal dosáhla částky 1 milion 100 tisíc korun. Sdružení také již třetím rokem pořádá benefiční koncerty za účelem získání finančních prostředků na obnovu varhan. Poslední benefiční koncert v letošním roce můžete navštívit v sobotu 30. prosince od 16:00 hod. v kostele Nejsvětější Trojice.

Originální dárek pod vánoční stromek

Pokud ještě na poslední chvíli sháníte dárek pod vánoční stromek nebo byste svým blízkým rádi ještě darovali originální, a především smysluplný dárek, máte možnost! Adoptujte svým blízkým píšťalu. Jak se stát dárcem píšťal? Zeptali jsme se toho nejpovolanějšího, pana Iva Kylara, který má obnovu dobříšských varhan na starosti.

Jak se stát dárcem píšťal?

Píšťaly si nelze koupit, ale můžete je adoptovat a tím se finančně podílet na obnově nástroje. Adoptovat můžete konkrétní píšťalu, konkrétního rejstříku a tónu. U 70 velkých píšťal můžete nechat vyrýt svoje jméno, firmu, příp. vhodný text, 29 největších píšťal je vidět v přední části, ostatní píšťaly jsou v řadách umístěné uvnitř varhanní skříně. Nabízíme 589 píšťal 1. manuálu v cenových relacích od nejmenších za 500,- Kč po největší do 30.000,- Kč. (Celkový počet varhanních píšťal je 987).

Jak píšťaly objednat?

Objednat lze prostřednictvím webových stránek nebo vyplněním formuláře v Pastoračním centru sv. Tomáše, Na Nábřeží 1650, případně i v kostele Nejsvetější Trojice. Při objednání prostřednictvím webových stránek se vám objeví nabídka k platbě s uvedením čísla účtu. Stejné je uvedeno i na formuláři. Na adoptovanou píšťalu dárce obdrží certifikát s uvedením svého jména, rejstříku a tónu píšťaly. Zároveň dárce obdrží potvrzení pro účely odpočtu z daňového základu.

Jaký finanční obnos je již vybrán?

Předpokládaná cena nástroje je 4 300 000,- Kč. K dnešnímu dni máme na účtu cca 1 200 000,- Kč za dobu přibližně 2,5 roku.

Kdy by mohlo dojít k zahájení prací?

Zahájení prací předpokládáme v 1. polovině roku 2019. Píšťaly budou vyrobené speciálně pro naše varhany, na základě akumulace finančních prostředků v souvislosti se stavbou nástroje. Po dostavbě nástroje bude možné poslechnout si konkrétní zvuk adoptované píšťaly.

„Adopcí píšťal přispějete na stavbu nového nástroje, který na kruchtě dobříšského kostela bude znít pro slávu Boží po další staletí a Vám i Vašim potomkům bude vydávat svědectví o Vaší účasti na dobrém díle po další generace,“ dodává pan Kylar. 

autor článku: Kamila Paulová