Dnes je čtvrtek 6. srpen, svátek má Oldřiška,
je Světový den boje za zákaz jaderných zbraní.

Z našeho města

AKTUÁLNĚ: Město Dobříš uzavírá školy a ruší velké akce

přidáno: 10. 03. 2020

Dopolední dění v České republice dnes doslova ochromila informace o zákazu pořádání sportovních, kulturních a dalších veřejných akcí s účastí nad 100 osob. Uzavřeny budou od zítra základní a střední školy také v Dobříši.

Na dnešní tiskové konferenci, konané po jednání Bezpečnostní rady státu, o výše uvedeném rozhodnutí informoval premiér Andrej Babiš. K řešení aktuální situace muselo rychle zasednout i vedení města Dobříš v čele s novým starostou Pavlem Svobodou. 

Tiskové prohlášení města Dobříš

Uzavření škol a zrušení akcí nad 100 lidí ve městě Dobříši od 10. března 2020 od 18:00 hodin

Město Dobříš na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu ČR uzavírá k dnešnímu dni, 10. března 2020 v 18:00 hodin, všechny základní a střední školy ve své působnosti a na svém území. Současně se toto nařízení týká i všech jídelen a stravovacích zařízení obsluhujících tyto školy. Zákaz platí i pro organizování všech druhů akcí, na kterých se může shromáždit více než 100 osob.

Současně je Ministerstvem zdravotnictví vydán zákaz návštěv všech zařízení se zdravotní lůžkovou péčí a zařízením sociálních služeb.

Opatření slouží proti šíření nového koronaviru COVID - 19 a platí do odvolání.

Žádáme občany, pokud u sebe pocítí příznaky respiračního onemocnění (především horečka nad 38 st. C, dýchací obtíže, kašel), aby zůstali doma, omezili kontakt s ostatními osobami a telefonicky kontaktovali linku 112. Operátor této linky vás spojí s pracovníky místně příslušné krajské hygienické stanice a ti vám sdělí další postup.

Pavel Svoboda, starosta města Dobříše

Rozhodnutí o uzavření škol se v tuto chvíli netýká škol mateřských. Nicméně podle slov dobříšského starosty se situace může měnit a občanům tak doporučuje sledovat web města Dobříš, kam budou případné změny obratem zveřejňovat. 

„Městská knihovna, Kulturní středisko, Městský fotbalový klub, zimní stadion i další organizace zatím fungují bez omezení. Rozhodnutí o uzavření, případném rušení akcí necháváme v tuto chvíli na jednotlivých vedoucích a správcích konkrétních zařízení. V případě konání akcí menšího charakteru, nebude zřejmě nutné něco v tomto okamžiku rušit,“ upřesnil nám po telefonu starosta města Dobříše další informace.  

Bez omezení bude otevřen také Městský úřad Dobříš. Další sportovní a zájmové organizace, fungující ve městě, rozhodují o svém uzavření či omezení provozu dle vlastního uvážení. Aktuální informace tak získají zájemci u konkrétních vedoucí klubů či dalších spolků.

Rozhodnutí vlády platí od dnešního večera na dobu neurčitou

Zákaz veřejných akcí se týká divadelních, hudebních, filmových představení a sportovních, náboženských akcí a uměleckých představení přesahujících účast 100 osob. 

„Toto rozhodnutí se vztahuje na jednorázové akce, kde je najednou poměrně velký počet lidí,“ upřesnil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch při dopolední konferenci.

„Nejsou to zařízení, kde se lidé mění v čase, procházejí a podobně, jako jsou nákupní centra, wellness centra. Problém je, pokud se lidé koncentrují na jednom místě v rámci plesu, taneční akce, společenské události, sportovní události. Nejsou až takový problém místa, kde lidé korzují,“ prohlásil také ministr.

„V tuto chvíli je to na dobu neurčitou. Pokud nastane situace, že epidemie bude na ústupu, tak opatření zrušíme,“ doplnil dále ministr Vojtěch.

autor článku: redakce DA (zdroj: www.mestodobris.cz)