Dnes je pondělí 15. srpen, svátek má Hana,
je Den energy drinků.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

Bobcat v Dobříši po třech letech opět hostil legendární Bobcat Demo Days

přidáno: 17. 06. 2022

V rámci akce Bobcat Demo Days byly představeny moderní koncepty, které na pracoviště přinášejí nejnovější technologie a trendy: elektrifikaci, digitalizaci, autonomii a gamifikaci.

Představení nejnovějších technologií na Bobcat Demo Days

Na akci Demo Days 2022, na níž jsou předváděny naprosté novinky spolu se zavedenými a osvědčenými produkty značky Bobcat, si mohli návštěvníci vyzkoušet kompletní řadu kolových i pásových nakladačů, minirypadel, teleskopických manipulátorů, hutnících strojů a různých příslušenství značky Bobcat přímo při práci.

Stovky zákazníků a prodejců z celé Evropy, Blízkého východu a Afriky (EMEA) navštívili tuto oblíbenou akci, aby si prohlédli a vyzkoušeli nejnovější produkty Bobcat a seznámili se s celou řadou nových konceptů ještě před jejich uvedením na trh.

Všechny produkty Bobcatu jsou doplněny o řadu novinek a moderních technologií, mezi něž patří:  

Nakladače řady R S86 a T86

Pásový mininakladač MT100

Prezident společnosti Doosan Bobcat EMEA Gustavo Otero řekl: „Jsme rádi, že jsme po téměř třech letech opět mohli uspořádat prezenční akci. Bobcat Demo Days jsou unikátní možností novinky nejen vidět, ale zároveň si vyzkoušet celou řadu našich produktů. Naši zákazníci a prodejci mají také skvělou příležitost setkat se osobně se členy týmu Bobcat, kteří vyvíjejí nové produkty a řešení, a to včetně designérů, konstruktérů a produktových manažerů. Poskytují nám cennou zpětnou vazbu k představeným inovacím a umožnují nám dále zlepšovat naše produkty a služby.“

Dobříšský kampus má mezi mnoha závody společnosti Doosan Bobcat na celém světě výjimečné postavení

Je sídlem vedení společnosti v oblasti EMEA, inovačního centra a školicího centra. Součástí areálu je také jeden z výrobních závodů, který vyrábí kompaktní stroje Bobcat distribuované nejen na místním trhu, ale také vyvážené do ostatních regionů po celém světě.

Bobcat vstupuje nově do oboru komunální a zahradní techniky

Bobcat se snaží rozšiřovat svoji nabídku o nové produktové kategorie s cílem dále posílit svou pozici v odvětví kompaktních zařízení. Vstupuje proto na trh komunální a zahradní techniky. Bobcat představuje ukázky nových kompaktních traktorů, sekaček typu Zero-Turn (s otáčením na místě) a dalších zařízení pro úpravy trávníků, které tvoří součást sortimentu společně s pásovými mininakladači, malými kloubovými nakladači a souvisejícím příslušenstvím.

Sortiment komunální a zahradní techniky

Dálkové ovládání Bobcat MaxControl s joysticky

Inovace a technologie Bobcat

Návštěvníci dále viděli řadu nejnovějších připravovaných konceptů:

T7X – první plně elektrický kompaktní pásový nakladač na světě 

Stroj T7X se v Evropě poprvé objevil právě v rámci Demo Days. Je navržen s cílem snižovat emise uhlíku i hluku. Lithium-iontový akumulátor s kapacitou 62 kWh dokáže poskytnout až čtyři hodiny nepřetržitého používání.

„Dalším pozoruhodným rysem modelu T7X, který jej odlišuje od každého jiného nakladače na světě, je skutečnost, že ve stroji nejsou prakticky žádné kapaliny. Tradiční hydraulická technologie byla kompletně nahrazena elektrickým hnacím systémem, který se skládá z elektrických válců a elektromotorů. Jedinou kapalinou, která se do stroje dostane, jsou zhruba 4 litry ekologicky šetrné chladicí kapaliny,“ vysvětlil Joel Honeyman, viceprezident pro globální inovace u společnosti Bobcat a dodal: „Stroj T7X byl navržen s ohledem na produktivitu, nulové emise a technologickou dokonalost. Cílem stroje je poskytnout minimální uhlíkovou stopu, omezit hluk a vibrace a snížit nároky na údržbu, to vše při současném zvýšení produktivity. Budeme také zkoumat požadavky předpisů v Evropě a připravenost poprodejní infrastruktury.“

Minirypadlo E35 s elektronickým řízením – automatizace nastupuje

Bobcat poprvé odhaluje koncept nového 3,5 tunového elektrohydraulicky ovládaného minirypadla. Stejně jako u většiny těžkých rypadel jsou hydraulicky ovládané joysticky nahrazeny elektrohydraulickým systémem. Tento systém umožňuje přizpůsobit ovládání strojů Bobcat pro všechny úrovně dovedností obsluhy. Obsluha má na stroji dále k dispozici další digitální funkce a speciální prvky.

„Pomocí integrovaných senzorů může stroj také provádět některé poloautomatické úkony, které obsluze pomáhají s přesným srovnáváním a úpravami terénu, hloubením nebo opakovanými úkony, jako je například funkce Return to Dig (automatický návrat lžíce do spodní pozice). Chceme ukázat schopnost tohoto konceptu a doložit hodnotu, kterou přináší pro práci operátora a jeho produktivitu,“ řekl Vijay Nerva, vedoucí pro inovace, Doosan Bobcat EMEA.

Vyhýbání se objektům pomocí radarových senzorů

Staveniště jsou plná neznámých překážek, včetně osob, strojů nebo inženýrských sítí. S cílem poskytnout nové řešení pro vyhýbání se objektům společnost Doosan Bobcat v roce 2021 majetkově vstoupila do americké firmy Ainstein, která vyrábí nejmodernější radarové senzory.

S využitím partnerství a investic vyvinul Bobcat koncepci radarových senzorů podobnou parkovacím senzorům na automobilech nebo zemědělských strojích. Toto zařízení může být umístěno na jakémkoli stroji a v závislosti na modelu (s elektronickým nebo mechanickým ovládáním) může stroj zastavit či snížit rychlost a upozornit obsluhu pomocí světelných nebo zvukových výstrah.

„Není žádným překvapením, že operátoři často se stroji narážejí do různých předmětů. Dochází k tomu v důsledku špatné viditelnosti, velkého množství pohybujících se objektů v okolí stroje nebo prostého nedostatku pozornosti. Vyvinuli jsme řešení, které pomáhá operátorům vykonávat práci bez obav o své okolí a vede k vyšší produktivitě a lepší bezpečnosti na pracovišti,“ prozradil Vijay Nerva.

Takové řešení předchází jak hmotným, tak zdravotním rizikům. V rámci Demo Days shromažďuje Bobcat zpětnou vazbu od zákazníků a snaží se připravit řešení vybrané skupině zákazníků v nadcházejících letech, které bude v souladu s místními potřebami a předpisy.

autor článku: Pavel Svoboda - Doosan Bobcat PR Consultant, Central & Eastern Europe