Dnes je čtvrtek 2. únor, svátek má Nela,
je Světový den mokřadů.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

Chová se starosta města Dobříše vůči sdružení BRODCE VŠEM korektně?

přidáno: 13. 09. 2022

Zástupce občanského sdružení BRODCE VŠEM pan Miloslav Vodička požádal naši redakci o zveřejnění jeho vyjádření ohledně chování starosty města Dobříše k jejich uskupení. O co jde a jak reaguje starosta Pavel Svoboda?

Miloslav Vodička za občanské sdružení BRODCE VŠEM

Velké zklamání, skutečně velké zklamání z nekorektního chování starosty města Dobříše pana Svobody.

Jako člen občanského hnutí BRODCE VŠEM jsem připravil web pro naše hnutí s doménou brodcevsem.com na běžně dostupné platformě, kde nebyla možnost použít koncovku .cz, používáme tedy .com.

V rámci proti-kampaně radnice města, která referendum odmítá, zprovoznila web zachranmebrodce.cz. Na tom by nebylo nic špatného jde o argumentaci druhé strany. Co ovšem považuji za nanejvýš nevhodné a téměř bezcharakterní je fakt, že pan starosta následně zaregistroval další doménu brodcevsem.cz a tuto doménu přesměroval na web města... zachranmebrodce.cz.

Rozhodně je to "husarský kousek", ovšem absolutně amorální.

Na posledním zasedání městského zastupitelstva na dotaz zastupitele z PRO Dobříš, který zněl: „Proč to pan starosta udělal?“, odpověděl jednoduše a v klidu… „Ta doména byla volná.“ Myslím, že nezbývá dodat… Není všechno zlato, co se třpytí. Děkujeme, že jste ukázal svoji pravou tvář.

Reakce starosty města Dobříše Pavla Svobody

Respektuji vůli všech občanů, co k petici připojili své podpisy. Opakovaně však upozorňuji, že přesvědčovací kampaň nebyla vedena fér, propagátoři petice poskytovali a nadále poskytují záměrně nepravdivé informace. I to byl důvod, proč jsme spolu s dalšími kolegy zprovoznili web www.zachranmebrodce.cz. Tam vysvětlujeme v detailu, o co vlastně jde, co jsou fakta a co mýty a jaké má město možnosti. O návrhu na vyhlášení místního referenda opakovaně hlasovali i zastupitelé, návrh nebyl přijat, většina zastupitelů byla proti. Navrhovatelé referenda se obrátili na soud, kde město je v roli odpůrce. Rozsudek zatím nebyl vydán. K záludnostem navržených otázek do místního referenda si město nechalo zpracovat právní analýzu (zde), která jednu ze tří otázek pokládá za nepřípustnou a jednu spojuje s rizikem dalších soudních sporů.

Doména brodcevsem.cz byla volně k dispozici až do konce července. Nejde o žádný husarský kousek či bezcharakterní jednání. Pan Vodička či kdokoli jiný si ji mohl zaregistrovat a zveřejnit na ní obsah, jaký uzná za vhodné. Tak prostě trh s doménami funguje. Příklady: město si včas nezaregistrovalo doménu dobris.cz, takže ji dodnes nevlastní a město oficiálně používá mestodobris.cz. Podobně si město nezaregistrovalo včas doménu dobrisskelisty.cz a k jejímu převodu na město došlo až po letech na základě dohody s vlastníkem této domény. Očekával bych, že místo veřejného napadání pan Vodička bude mít zájem jednat o doméně a přijde s nějakým konkrétním návrhem.

autor článku: redakce DA