Dnes je neděle 25. září, svátek má Zlata.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

Na zámku Dobříš se o víkendu otevře unikátní vodohospodářská expozice

přidáno: 10. 05. 2022

Vodohospodářská společnost Dobříš připravila na zámku Dobříš unikátní expozici, která vás vtáhne do tajemného světa vody. Dozvíte se o jejích všedních i nevšedních schopnostech, o významu této vzácné tekutiny a nudit se rozhodně nebudete vy ani vaše děti, pro které je připravena interaktivní část plná zábavy i poznání, kde si mohou hrát, tvořit a zároveň se vzdělávat v oblasti vody.

„Naším cílem je vysvětlit návštěvníkům expozice význam vody jako nepostradatelné složky životního prostředí a jako suroviny, která ovlivňuje náš život a dění kolem nás. Prioritou je, aby si lidé této nejcennější tekutiny vážili. Věříme, že návštěvníky expozice pobaví i něco naučí,“ řekla k velmi pečlivě a moderně připravené expozici za VHS Dobříš Blanka Marvanová.

Otevření zcela nové vodohospodářské expozice bylo plánováno už na začátek loňské turistické sezóny. Vzhledem k pandemickým opatřením a dalším organizačním záležitostem se však její zpřístupnění veřejnosti oddálilo o celý rok.

Expozice byla financována z rozpočtu Středočeského kraje na environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu – dotace Programu 2020.

Unikátní vodohospodářská expozice na zámku Dobříš s názvem VODA a ŽIVOT otevře své dveře veřejnosti prvně o tomto víkendu 14. a 15. května 2022. Prohlédnout si ji budete moci v rámci návštěvy dobříšského zámku, kde vám také podají více informací.  

Blanka Marvanová za VHS Dobříš ke vzniku nové expozice na dobříšském zámku ještě dodává: "Velké poděkování za vznik této expozice patří rodině Colloredo-Mannsfeld, která pro ni poskytla bezplatně nově zrekonstruované prostory oranžerie. Bez této podpory by nic podobného být nemohlo."

autor článku: redakce DA