Dnes je pondělí 15. srpen, svátek má Hana,
je Den energy drinků.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

Pomozme zachránit bezobalový obchod Vážka v Dobříši

přidáno: 24. 06. 2022

Paní Romana Netvichová je jednou ze stálých zákaznic dobříšského bezobalového obchodu Vážka, který byl otevřen v našem městě v dubnu 2019. Když zaznamenala, že prodejna ses potýká s existenčními problémy rozhodla se, že zkusí pomoci a redakce Dobříšska aktuálně se k ní velmi ráda přidává. Pojďte změnit své nákupní chování… Proč?

Před pár dny jsme se mohli dozvědět, že obchod Vážka, který skvěle podporuje snižování použití plastů, protože je bezobalový, přemýšlí o ukončení činnosti.

Bezobalový obchod Vážka

Milí zákazníci,

přiznávám se nevím, jak začít a napadá mě… Kde jste??? Vím, že doba není snadná, včera v Penny jsem nestačila zírat nad cenou smetany ke šlehání i jiných výrobků, také šetřím, poprvé v životě jsem včera vyrobila jahodovou marmeládu (a je dobrá, budu pokračovat), ale vše se vyrobit a vypěstovat nedá. Zkrátka chci říct, že ceny marketových potravin dohnaly ty naše, které jsou ale z dobrých zdrojů, a troufám si říct, že kvalitnější. Nehledě na bezobalovost, která šetří peníze za vyvážení odpadu i planetu. I když teď už nikoho příliš nezajímá. Prostě, jestli si přejete mít na Dobříši bezobalový obchod, choďte k nám nakupovat. Upřímně, situace nazrála tak, že pokud to bude takto pokračovat, za pár měsíců končím. Nechci se doprošovat, ani se cítit ukřivděně. Ne každý podnikatelský záměr vyjde, to je mi jasné, a každý má naštěstí volbu, koho podpoří svým nákupem, takže uvidíme. Je to na vás. Přeji krásné dny z Vážky.

Učím děti na bezobalový přístup a šetrnost k prostředí už od počátku vzniku Vážky – nabalím jim sklenice, pytlíky a jdou. Mají tam výborný olivový olej, těstoviny, sójovou omáčku, sušenky, cereálie... I prášky na praní a další a další – co jde, tak v supermarketech vůbec nekupujeme. Mají výborné zeleninové bedýnky od farmářů. Jestli z města zmizí, tak to bude velká škoda. Majitelka Adéla Hončíková je velmi svědomitá, poctivá žena, nakloněná ekologii. Díky za zvážení.

Obchod najdete na adrese Antonína Dvořáka 98, 263 01 Dobříš (za restaurací Na Růžku - vchod z Lidické ulice).

autor článku: Romana Nentvichová