Dnes je úterý 15. červen, svátek má Vít,
je Mezinárodní den odpůrců vojenské služby.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

Projekt Tvoříme Dobříš 2019 zná svého vítěze!

přidáno: 20. 09. 2019

V pátek 13. září ve 22:00 hod. bylo ukončeno hlasování v projektu Tvoříme Dobříš 2019, které probíhalo od 15. srpna. Z celkových jedenácti návrhů zvítězil projekt, který by měl být zrealizován ještě do konce letošního roku! O jakém to vítězi je řeč?

Vítězný projekt Tvoříme Dobříš byl vyhlášen oficiálně v sobotu 14. září během dobříšských regionálních trhů a akce Zažít město jinak! a je jím „Venkovní posilovna v Lipkách“, která se stala vítězem s rovnými 100 hlasy. Rada města Dobříše na svém jednání dne 16. září 2019 formálně odsouhlasila vítězný projekt nultého ročníku participativního rozpočtování – Venkovní posilovna v Lipkách a zadala jej k realizaci odboru místního rozvoje. Zároveň vyjádřila spokojenost s průběhem akce i s počtem hlasujících a počítá pro rok 2020 s navýšením finančních prostředků pro participativní rozpočet Tvoříme Dobříš 2020. Rada města nevylučuje případnou podporu dalších návrhů, které letos neuspěly, z městského rozpočtu v příštím roce, zejména s ohledem na další nejvyšší počet získaných hlasů.

Výsledky hlasování:

1. Venkovní posilovna v Lipkách 100 hlasů
2. Odpadkové koše (plasty, papír, hliník) + vzdělávací informace 85
3. Osazení lavičky a veřejného osvětlení v Husově parčíku 56
4. Vybudování 2 ks veřejných pítek 48
5. Lavičky na pěší trasy v okolí Dobříše 45
6. Venkovní kompostéry 37
7. Revitalizace Prokopovy zahrady a oprava info tabulí 34
8. Doplnění hracích prvků na dětské hřiště v ul. B. Němcové 32
9. Venkovní posilovna pro náctileté 29
10. Fitpark na Dukelském náměstí nejen pro seniory 18
11. Kryté posezení – Altán -42

Naši redakci zajímalo, jestli jsou už známy konkrétnější informace k vítěznému projektu, zeptali jsme se tak jednoho z koordinátorů, pana Miroslava Sochora:

V jakém konkrétním místě by se měla venkovní posilovna nacházet?

Společně s panem Velebilem, navrhovatelem projektu jsme vytipovali tři místa, která nyní budou posuzovat úředníci z odboru místního rozvoje a stavebního úřadu. Na nejlepším možném místě bude posilovna postavena.

Nová venkovní posilovana bude vybudována v Lipkách

Máte již představu, jaké prvky budou v rámci venkovní posilovny umístěny?

Návrh prvků, které měl pan Velebil, byl předán na MěÚ. Pevně věřím, že se úředníci budou snažit splnit maximálně jeho přání. Samozřejmě s ohledem na koncepční funkčnost celé posilovny a možnosti realizátora.

Kdy by mělo dojít k realizaci?

Vybudování posilovny je zahrnuto v rozpočtu na letošní rok.

Kolik lidí během projektu hlasovalo?

Hlasování se zúčastnilo 324 hlasujících. Tedy téměř stejný procentuální poměr na počet obyvatel jako v blízké Příbrami v jejich druhém ročníku, kde lidé hlasovali o projektech za milion korun. Na startu letošního ročníku jsme chtěli mít pět projektů o kterých budou občané chtít hlasovat a na konci hlasování mít alespoň dvě stovky hlasů od občanů. Jsme tedy spokojeni a těšíme se na příští ročník, který začne v listopadu.

Jak jste osobně Vy spokojen s průběhem projektu a s celkovým výsledkem?

Osobně mne velmi oslovila celá pozitivní atmosféra celého projektu.

Závěrem patří velký dík všem předkladatelům projektů, za jejich skvělé prezentace při veřejném představování 10. září a v neposlední řadě také všem hlasujícím, kteří projevili svůj zájem o tento projekt.

autor článku: Redakce DA a za město Dobříš Šárka Krůtová - koordinátorka projektu Zdravé město Dobříš a místní Agenda 21, Mirek Sochor a Pavel Svoboda - radní a koordinátoři projektu Tvoříme Dobříš