Dnes je neděle 27. září, svátek má Jonáš,
je Světový den cestovního ruchu.

Z našeho města

Aktuální stav ze stavby dobříšského skateparku!

přidáno: 11. 04. 2019

Během minulého měsíce začaly práce na stavbě v areálu dobříšského skateparku. Jak práce pokračují a kdy by měly být nové překážky postaveny?

Dobříšský skatepark je už více než rok bez překážek. Realizace nových překážek se ujala firma Mystic constructions, která již téměř měsíc na novém skateparku pracuje.

Práce na skateparku jsou už v plném proudu

„Materiál byl navezen do areálu zhruba v polovině března. Dnes jsou již patrné obrysy části pro BMX - je postavena základní konstrukce a postupně se začne dělat na površích překážek právě pro BMX část. Asfalt skatové části bude ještě upraven firmou Dokas. Následně dojde i na umístění betonových prefabrikátů a ukotvení pojezdových zábradlí v této (skate) části,“ upřesňuje Aleš Křivánek za D Fight z.s. Výstavba nového skateparku by měla být dokončena do konce dubna.

Kdy bude nový skatepark otevřen?

Oficiální otevření skateparku bude probíhat v rámci Dobříšských májových slavností, tedy v sobotu 18. května. „Na programu akce momentálně pracujeme, ale návštěvníci se mohou těšit zejména na program vytvořený lokálními hudebníky a stánky od místních provozovatelů. Celou akci chceme pojmout stylem sousedské slavnosti. Nicméně stěžejní program se odehraje na nových překážkách, kde plánujeme exhibici profesionálních jezdců BMX z celé republiky nebo například školu jízdy na BMX pro nejmladší,“ dodává Aleš Křivánek.

Skatepark před pár měsíci před umístěných prvků

Aktuální stav skateparku

autor článku: Redakce DA | D Fight z.s.