Dnes je čtvrtek 6. srpen, svátek má Oldřiška,
je Světový den boje za zákaz jaderných zbraní.

Z našeho města

UKLIĎME ČESKO koronaviru navzdory aneb „Rouškový úklid“

přidáno: 20. 04. 2020

Město Dobříš se již několik let zapojuje do kampaně Národní sítě Zdravých měst ČR, v rámci které se věnuje úklidu, ekologii a zdravému životnímu stylu. Stejně tak tomu mělo být i letos, avšak i tato tradiční akce je v důsledku koronaviru značně omezena a na dobříšský Den Země si tak budeme muset pravděpodobně počkat až do příštího roku. Nicméně v rámci zdravotních procházek můžete pár odpadků sebrat vždycky a nejen v Dobříši…

Každoročně probíhá Týden Země a jeho oslava na Dobříši pod vedením Ing. Aleny Harmanové, která pracuje jako vedoucí odboru výstavby a životního prostředí v našem městě. Oblíbená akce měla původně odstartovat právě dnes v pondělí 20. dubna 2020.

Během Týdne Země je zvykem, že se zapojují do sbírání odpadu nejen dobříšské školy, ale i další organizace, skupiny i jednotlivci a mnoho dalších lidí z okolních obcí. Jak bude úklid veřejných prostor probíhat letos, jsme se zeptali hlavní organizátorky celé této akce Ing. Aleny Harmanové.

„I když nelze zrealizovat Týden Země podle plánu a samozřejmě ani Den Země, do úklidu a pomoci se zvelebením místa kde žijeme, se můžeme zapojit kdykoli všichni. Město Dobříš bohužel v tuto chvíli nezajišťuje gumové rukavice, pytle na odpad nebo svoz, ani likvidaci sesbíraného odpadu. Důvodem je fakt, že hlavně rukavice byly ihned jak bylo třeba, rozdány na pracoviště úřadu, kde pomohly v danou chvíli nejvíce," říká Ing. Alena Harmanová. 

Oslavu Dne Země si společně užijeme pravděpodobně až příští rok

Oslava Dne Země, která patří mezi jednu z nejkrásnějších akcí pro děti i dospělé v našem městě se tradičně koná na hřišti B. Němcové právě v rámci Týdne Země. Pro letošní ročník byl připraven bohatý program a mnoho aktivit na téma „Rozkvetlá Dobříš“. Realizace této celodenní akce pro veřejnost je však zatím velmi nejistá a spíše to vypadá, že se uskuteční až v roce příštím.

„Jednou z možností je přesunout celou tuto naší oslavu na podzimní termín a druhou variantou je akci pro tento rok úplně zrušit a užít si jí o to více v roce příštím. Na tom se však budeme muset ještě domluvit s vedením města,“ říká Ing. Alena Harmanová a věří, že za rok už se spolu opět všichni sejdeme ve zdraví a dobré náladě na oslavě Dne Země.

Bezpochyby nejvýznamnějším hostem loňského ročníku byla paní kněžna Livie Colloredo-Mannsfeld, která si prohlédla všechny připravené aktivity v doprovoru Ing. Aleny Harmanové. Doufejme, že se tedy společně tyto dvě dámy potkají i příští rok. (foto: www.mestodobris.cz)

Výzva pro všechny:

UKLIĎME ČESKO KORONAVIRU NAVZDOTY aneb Rouškový úklid

Každý z nás se může do úklidu svého okolí zapojit dle vlastních možností. Záleží jen na nás samotných.

Pojďme se tedy zapojit do „Rouškového úklidu“ a udělejme alespoň něco pro naše okolí!

autor článku: redakce DA