Dnes je středa 28. únor, svátek má Lumír.

hudební festival Dobříš

Už jste viděli nový web Zachraňme Brodce.cz?

přidáno: 24. 08. 2022

O budoucnosti lokality Brodce, kterou najdeme na severozápadní straně města Dobříš, se už několik měsíců diskutuje. Část zastupitelů města žádá dokonce na základě petice k této věci vyhlášení místního referenda a různá tvrzení a vyjádření vyvolávají v lidech zmatek. Starosta Dobříše Pavel Svoboda se svými kolegy tak nyní na základě nejrůznějších příspěvků a veřejných vyjádření k této věci vytvořil nové webové stránky s názvem Zachraňme Brodce.

Starosta Pavel Svoboda včera na svém facebookovém profilu zveřejnil upoutávku s odkazem na nové webové stránky, které mají podle jeho slov lidem přehledně vysvětlit vše okolo plánované zástavby v Brodcích a odpovědět na jejich další dotazy.

„Kolem petice na vyhlášení místního referenda je mnoho zmatků. Zde přehledně vysvětlujeme dopady pro město a vyvracíme mýty. Vše, co jste chtěli vědět a neměli jste čas se zeptat,“ uvádí Pavel Svoboda a jeho kolegové a dále dodávají...

Část zastupitelů se již na jaře snažila vyhlásit místní referendum o pozemcích města v Brodcích. Zastupitelé ale v dubnu takový návrh neschválili. Následně vznikla petice na vyhlášení místního referenda, pod kterou se sešlo téměř 1 500 podpisů. V červenci skupina 7 zastupitelů podala žádost na svolání mimořádného zastupitelstva, které mělo místní referendum na základě podpisů pod peticí vyhlásit. Zastupitelé se sešli toto pondělí. Po více jak dvouhodinové debatě však návrh na vyhlášení místního referenda nebyl schválen. Pro bylo pouze 6 zastupitelů. Přitom potřebný počet pro schválení je nejméně 11.

Přípravu referenda i kampaň pro petici provázely ne vždy korektní a úplné informace. Proto jsme se s dalšími kolegy rozhodli celé téma místního referenda i požadovaných změn územního plánu shrnout na jednom místě, včetně relevantních odkazů na právní stanoviska a další dokumenty. Snažili jsme se toto téma popsat srozumitelně a zároveň dostatečně podrobně tak, aby si čtenáři mohli sami udělat vlastní, pokud možno nezkreslený, názor. Vyvracíme také mýty, které přípravný výbor a podporovatelé referenda zveřejnili. Chceme také představit argumenty, na základě kterých jsme hlasovali proti vyhlášení místního referenda.

Pokud vás téma zajímá, pročtěte si prosím www.zachranmebrodce.cz.

Jsme přesvědčeni, že máme společný úmysl. Rozvíjet město ku prospěchu občanů. Zároveň však respektovat soukromé vlastnictví a omezení daná platným územním plánem.

Pavel Svoboda, starosta

autor článku: redakce DA a Pavel Svoboda