Dnes je pondělí 15. srpen, svátek má Hana,
je Den energy drinků.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

VIDEO: Dobříšské májové slavnosti 2022

přidáno: 27. 05. 2022

V sobotu 21. května 2022 se v našem městě konaly tradiční a dlouho očekávané Dobříšské májové slavnosti. Jejich program byl nabitý a oproti minulým ročníkům nabídl návštěvníkům několik novinek. Živo bylo po celém městě a po celý den se bavily snad všechny věkové generace.

Dobříšské májové slavnosti byly zahájeny v 10:00 hod. na hlavním pódiu, které bylo umístěno na Mírovém náměstí. Jejich programem po celý den provázel návštěvníky moderátor a showman Pepa Libický, kterému je naše město i okolí blízké a dobříšské slavnosti za několik let jejich uvádění již velmi dobře zná.

Samotného úvodu hlavního programu se ujaly děti z dobříšských základních a mateřských škol a diváci si tak mohli užít krásná pěvecká, ale i taneční vystoupení. Během dopoledne zde byla k vidění také ukázka izraelského bojového sportu Krav Maga, vystoupila mladá rocková kapela a taneční soubor ZUŠ Dobříš.

Odpolední program zahájil oblíbený soubor Swing band Dobříš, po kterém se představily sokolské ženy a žákyně z oddílu ropeskippingu TJ Sokol Dobříš. Úžasný téměř hodinový výkon na hlavním pódiu předvedli žáci ZUŠ Dobříš a jejich velký taneční orchestr sCOOL Band.

Po 15:00 hod. pak přivítal všechny přítomné také starosta města Dobříše Pavel Svoboda, který mimo jiné vyjádřil svou radost z průběhu letošních slavností: „Po dlouhé pauze se spolu konečně můžeme opět setkávat. Letos jsme chtěli slavnosti skutečně pestré, takže vystoupení běží na třech podiích, a k tomu je bohatý doprovodný program. Velký prostor dostaly všechny dobříšské školy i místní zájmové a sportovní organizace. Věřím, že si každý z Dobříšáků i návštěvníků najde to své.“ Starosta města Dobříše při svém vystoupení představil také zástupce přátelských města z Polska a Francie. Ti na Dobříšské májové slavnosti dorazili nejen jako návštěvníci, ale v rámci hlavního programu nás potěšili svým hudebním vystoupením a stánky s nabídkou nejrůznějšího zboží a dobrot v centru města doplnili také svými regionálními výrobky. Odpolední program vygradoval chvílemi až dechberoucími skoky a obdivuhodnou ukázkou flexibility dobříšských gymnastek a po nich adrenalinovou exhibicí závodního aerobiku a dětských sportovních kurzů.

Během dne probíhal program také v Husově parku, kde si užily plnění nejrůznějších sportovních úkolů od spolku Provas Dobříš hlavně děti. Stejně tak i odpolední skautský program plný aktivit pro děti byl skvělým zpestřením slavností. Na dětském hřišti si mohly děti zkusit jízdu na koncích a ponících, navštívit představení Divadla Studna a na slavnostech nechyběl ani stánek Pesoklubu Dobříš.

Úplnou novinkou Dobříšských májových slavností, která sklidila velký úspěch byla druhá scéna na Dukelském náměstí. Zde probíhala od 13:00 do 18:00 hod. přehlídka dechových kapel, kterou navštívilo několik desítek dobříšských seniorů, kteří si program velmi chválili. S nápadem zařadit na Dobříšské májové slavnosti také program věnovaný seniorům a milovníkům dechovky přišel místostarosta Tomáš Vokurka, který měl velkou radost, že se nápad setkal s tak pozitivními ohlasy: „Chtěli jsme, aby Dobříšské májové slavnosti nabídly pestrou zábavu skutečně všem. Osobně jsem přesvědčený, že tradiční dechová muzika má své nezastupitelné místo, a že lidové písničky v rytmu polky či valčíku mají stále velkou popularitu. Jsem moc rád, za to jak tři jihočeské dechové kapely rozezpívaly Dukelák, a že se návštěvníci druhé scény dobře bavili. Věřím, že se přehlídka kvalitní dechové muziky stane i pro příště nedílnou součástí našich Májovek.“

Speciální program s ukázkou šití rukavic si připravilo také Muzeum (rukavic) Dobříš, v kostele Nejsvětější Trojice se konal varhanní koncert, výstava a komentovaná prohlídka, v kulturním středisku probíhala výstava dobříšských výtvarníků a otevřen byl samozřejmě veřejnosti i zámek.

Nejen teenageři, ale všichni příznivci skate/bike sportu si mohli užít exhibice BMX, slack-line workshop, Graffiti jam a nadupaný hudební program v dobříšském skate/bike parku v Lipkách, který zajistil D-Fight Dobříš.

Na Dobříšských májových slavnostech samozřejmě nemohly chybět ani pouťové atrakce, které do města dorazily již ve čtvrtek. Tentokrát však nebyly součástí hlavního programu na Mírovém náměstí, ale zájemci je mohli navštívit v prostoru před dobříšskou sportovní halou. Atrakce pro nejmenší děti, tradiční kolotoče, autodrom i nové adrenalinové atrakce pro dospělé si tady vyzkoušely stovky návštěvníků.

Hlavní program Dobříšských májových slavností vygradoval energií nabitými koncerty v podání Los Fotros, Moneky Business a Kanci paní nadlesní

Dobříšské májové slavnosti tentokrát přivítaly ve svém večerním hudebním programu hned tři kapely. Nejdříve publikum na Mírovém náměstí dostala do varu skvělá místní kapela Los Fotros v čele s Martinem Voděrou a Lubošem Kloudou, kteří zahráli pro své domácí publikum doslova klasické rockové pecky. Hlavní hvězdou večera byla kapela Monkey Business, která nastoupila na pódium ve 21:00 hod. a od začátku až do konce bavila svým zřetelným funkem a výborným zpěvem. Sněhově bílé kostýmy všech členů kapely v čele s Martinem Ruppertem jen doplňovaly úžasnou atmosféru jejich show. Monkey Business se doslova podařilo roztančit i rozezpívat Dobříš. Poslední novinka slavností přišla v samotném závěru. Slavnosti tentokrát totiž nebyly jako vždy zakončeny vystoupením hlavního hosta, ale byly doplněny ještě o koncert revivalové kapely s názvem Kanci paní nadlesní. Tahle skvělá sedmičlenná parta pak parádně dotáhla program Dobříšských májových slavností do úplného konce.

„Letošní Dobříšské májové slavnosti jsme připravovali od října 2021, kdy jsme spolu s vedením města vybrali z možných variant hlavní účinkující, kapely Monkey Business a Kanci paní nadlesní, a začali jsme jednat s jejich manažery. Postupně se pak nabaloval další program. Myslím, že jsme udělali maximum proto, abychom občanům a návštěvníkům Dobříše vynahradili předešlé dva roky, kdy se slavnosti konat nemohly,“ řekla za organizační štáb dobříšských slavností Jindřiška Kastnerová a dodala: „Mám velkou radost, že se snad vše podařilo, a musím říct, že velkým překvapením a úlevou pro mě bylo funkční technické zařízení včetně velkého pódia, které vydrželo hrozivou páteční smršť, za což chci poděkovat především našim skvělým zvukařům Rudovi Němcovi a Jirkovi Kapsíkovi z firmy R.N. sound, která zajišťovala hlavní program na náměstí po technické stránce. Nejvíc mě pak potěšilo plné náměstí tančících a zpívajících diváků, ale i skvělá nálada a nadšení malých i velkých účinkujících v zázemí a na place… Všem jim za tuto pozitivní energii děkuji.“

VIDEO: Dobříšské májové slavnosti 2022

autor článku: redakce DA (zdroj: www.mestodobris.cz) | foto: Michael "Hrabák" Kočí, Petr a Petra Švihlíkovi, Denisa Havlíčková | video: Petr Pluhař a Šanti Vystydová