Dnes je pondělí 17. červen, svátek má Adolf,
je Mezinárodní den proti rozšiřování pouští.

Z našeho města
Menubox
Restbox

Bude v Dobříši poprvé v historii v čele města starostka?

přidáno: 08. 10. 2018

Během pátku a soboty probíhaly po celé České republice komunální volby, díky kterým mohli občané jednotlivých měst zvolit nové zastupitele do následujícího čtyřletého volebního období. Jak dopadly volby v našem městě už jistě víte, kolik mandátů však jednotlivé strany získaly?

V rámci čtyřletého volebního období od roku 2014 působilo v koalici města hnutí Starostů a nezávislých, strana ANO, strana Top 09 a strana ČSSD. Starostou města se před čtyřmi roky stal Stanislav Vacek.

Výsledky voleb

Volební účast v komunálních volbách v Dobříši nepřesáhla ani 50 procent. Volit přišlo pouze 49,10 procent obyvatel. Výsledky pro naše město jednoznačně vyhráli kandidáti z volební strany PRO DOBŘÍŠ, kteří od voličů získali přes 30 procent hlasů. Je tak pravděpodobné, že v následujícím volebním období se v Dobříši stane historicky první starostkou žena, lídr kandidátky Jana Vlnasová.

Počet získaných mandátů u jednotlivých kandidujících stran:

TOP 09 – 1 mandát

ODS – 3 mandáty

Komunistická str. Čech a Moravy – žádný mandát

ANO 2011 – 3 mandáty

ČSSD – 1 mandát

KDU – ČSL – 1 mandát

Starostové a nezávislí – 2 mandáty

Otevřená radnice – 3 mandáty

PRO DOBŘÍŠ – 7 mandátů

Podoba nového zastupitelstva?

Přesné uzpůsobení nového Zastupitelstva města Dobříše se dozvíme na prvním zasedání ustavujícího zastupitelstva, které by se mělo pravděpodobně konat ve čtvrtek 1. listopadu ve společenském sále Kulturního domu Dobříš. Náhradní termín konání je případně vypsán o týden později, tedy na čtvrtek 8. listopadu.

autor článku: Redakce DA