Dnes je neděle 25. září, svátek má Zlata.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

Zámek Dobříš se těší na vaši návštěvu…

přidáno: 12. 05. 2022

Turistickou sezónu 2022 zahájí na zámku Dobříš o tomto víkendu. Přijďte se podívat do nově upravené francouzské zahrady a užít si kouzlo jednoho z nejkrásnějších zámků u nás.

Od 14. května 2022 bude pro veřejnost na zámku Dobříš otevřen revitalizovaný francouzský park a nové prostory zámecké oranžérie

Z bývalých technických místností oranžérie je nyní vytvořena expozice vody a lesa. Co vše zde na návštěvníky čeká prozradila vedoucí provozního úseku dobříšského zámku paní Kateřina Doušová: „V nové interaktivní expozici nazvané ,Voda a život´ čeká návštěvníky plno zábavných aktivit, nových informací a her nejen pro děti. Interaktivně pojata byla také expozice nazvaná ,Tajuplný les´. Dále se můžete těšit na expozici o Františku Ignáci Platzerovi, významném barokním sochaři. V prostorách oranžérie bude slavnostně otevřena a veřejnosti zpřístupněna dlouho očekávaná galerie Zdeňka a Emilie Milerových, na kterou navazuje expozice zámeckého zahradnictví.“

To ovšem není vše. Na venkovní severní stěně oranžérie vás jistě zaujme nově vymalovaná iluzivní malba a ve francouzském parku pak např. opravená fontána dětí hrajících si s rybou, chrliče vody, či obnovené bazénky. V přilehlém anglickém parku můžete mimo jiné navštívit minizoo nebo si udělat příjemnou procházku pod stínem stromů.

Vnitřní prostory zámku Dobříš budou zpřístupněny později

„Ve vnitřních prostorách zámku připravujeme novou prohlídkovou trasu. Interaktivní expozice bude vyprávět příběh dvou starobylých rodů od 10. století přes období Marie Terezie, období světových válek, totality a následném návratu ke svobodě,“ upřesnila paní Doušová za správu zámku Dobříš.

autor článku: Správa zámku Dobříš (reakčně upraveno)