Dnes je sobota 27. listopad, svátek má Xenie.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

Zbyněk Prousek poradí seniorům z Dobříše, jak se nestat obětí Šmejdů!

přidáno: 27. 09. 2021

V městské knihovně Dobříš se 4. října 2021 od 15:00 hod. uskuteční přednáška na téma: Jak se nestat obětí podvodů (Šmejdi), která je pořádána v rámci prevence kriminality města Dobříše.

Pořádání zájezdů nebo předváděcích akcí za účelem prodeje předraženého nádobí přestalo takzvaným Šmejdům dostatečně vynášet, proto se uchylují k dalším praktikám a zneužívají i složité situace, způsobené koronavirem. Šmejdi se nejvíce zaměřují především na skupinu lidí, kteří jsou osamělí a nejvíce zranitelní – na seniory. Vzhledem k tomu, že toto téma je stále aktuálnější, vás srdečně zveme na přednášku.

Přednášku povede pan Zbyněk Prousek, který se touto problematikou zabývá již od roku 2014. Mimo jiné měl několik reportáží, které se týkaly právě „Šmejdů“ (např. Česká televize, Prima) a je autorem mnoha článků na toto téma (např.: Parlamentní listy, Mělnický deník, Příbramský deník, Táborský deník apod.).

Regionální televize: Šmejdi jsou vždycky o krok dopředu, kopou za ně nepoctiví notáři a advokáti, říká lovec šmejdů...

V rámci přednášky se dozvíte například to, kdo jsou takzvaní Šmejdi, jaké využívají formy podvodů, jaké jsou možnosti prevence před nimi a v neposlední řadě co dělat, když se stanete jejich obětí.

Přednáška: Jak se nestat obětí podvodů (Šmejdi)

  • termín: pondělí 4. října 2021 od 15:00 hod.
  • místo: Městská knihovna Dobříš
  • vstupné: ZDARMA

Pro rezervaci místa volejte na tel. 778 462 283 nebo pište na prevence.kriminality@mestodobris.cz.

autor článku: Mgr. Eva Přibylová - manažerka prevence kriminality MěÚ Dobříš