Dnes je neděle 12. červenec, svátek má Markéta.

www.kolopro.cz/

Děti z 2. MŠ Dobříš mají naše město jako dlani

přidáno: 22. 09. 2017

Budova jedné z dobříšských mateřských škol ještě více zkrásněla. Děti tak budou moci každý den chodit okolo významných míst z našeho města. Na fasádě však najdete i jednu neméně významnou osobnost z našeho okolí …

2. mateřská škola v Dobříši společně s Nadačním fondem Zdeňky Žádníkové a Městem Dobříš vytvořila pro děti ještě krásnější školku. Ve středu 20. září se děti se svými učitelkami, rodiči a významnými hosty sešly u vstupu do školy. Paní ředitelka školy Růžena Chovanečková, Zdeňka Žádníková, radní Města Dobříš paní Markéta Čermáková, ředitel společnosti Colloredo-Mannsfeld pan Michal Pernica a od července nový dobříšský farář pan Angelo Scarano slavnostně odhalili nové obrázky, které nově zkrášlují fasádu mateřské školy. Pan farář pronesl krátkou modlitbu a malbám požehnal.

Malba navázala na projekt z roku 2010

Již před 7 lety nadační fond vytvořil velkou malbu na fasádě, která nesla motiv „Čtvero ročních období“. Tato část doteď zdobí budovu školky.

Nové malby představují naše město

Děti i jejich rodiče odteď budou mít město Dobříš jako na dlani. Nová malba totiž obsahuje obrázky nejdůležitějších míst, které se v našem městě nacházejí. Na fasádě tak najdete budovu radnice, Kopáčkův dům, Kostel Nejsvětější Trojice, Zámek Dobříš nebo hrad Vargač. Na malbě se také objevuje spisovatel Karel Čapek.

Děti si samy vymyslely jméno

Autor obrázků, malíř Mgr. Libor Škrlík, myslel i na samotné děti a dal jim velký úkol, měly samy vymyslet jméno postavičky, která jede na malbě pod radnicí města na kole. Děti společnými silami vybraly jméno Dobříšský Všudybýlek.

Pomohlo i Město Dobříš

Originální obrázky, které ještě více rozveselily vstup do mateřské školy, vznikly jak za pomoci Nadačního fondu Zdeňky Žádníkové, tak poprvé i za finanční podpory Města Dobříše (grant 40.000 Kč) a díky finanční sbírce rodičů (14.000 Kč). Dík patří zejména manželům Vokurkovým, kteří věnovali částku 5.000 Kč.

autor článku: Kamila Paulová