Dnes je čtvrtek 13. srpen, svátek má Alena,
je Den leváků.

Z našeho města

Hudební jaro ve 2. Mateřské škole Dobříš

přidáno: 11. 06. 2019

Jarní měsíce se v dobříšské školce nesly v hudebním duchu. Koncem května do školky dokonce zavítal světoznámý virtuos. Co vše děti během jara ve školce podnikly?

Měsíc květen se v naší mateřské škole nesl v hudebním duchu. Navštívili jsme pražské Rudolfinum, které jsme si celé prohlédli. Viděli jsme Dvořákovu síň, Sukovu síň i dílnu houslaře, kde se děti seznámily, z jakých materiálů se housle vyrábějí a jak se jednotlivé části housliček nazývají.

Zúčastnili jsme se také výchovného programu s názvem „Hou, hou, housle jdou“. Z hudby od profesionálního houslisty měly děti šanci poznávat úryvky písní, zazpívaly si, zatančily a dokonce si na housličky i zahrály.

V pátek 24. května jsme měli zvlášť významný den. Navštívil nás světoznámý houslový virtuos Jaroslav Svěcený. Děti se na tento den slavnostně oblékly a příchodem pana Svěceného nastala i slavnostní atmosféra. Díky předchozí návštěvě Rudolfína se děti mohly pochlubit svou znalostí jednotlivých částí houslí, což pana Svěceného mile překvapilo. Virtuos nám na vzácném hudebním nástroji předvedl své umění, ale i různé neobvyklé zvuky - jako vrzání dveří, bručení medvěda či pískot komára. Zahrál na housle  obráceným smyčcem a ukázal i jiné kuriozity. Děti zaujal skladbou Ave Maria a Vivaldiho Čtvero ročních období. Na oplátku panu Svěcenému děti zazpívaly a zatančily. Na závěr setkání jsme se společně vyfotili. Za tento nádherný zážitek děkujeme.

Koncem května jsme přijali pozvání do ZUŠ Dobříš. Pod vedením pana učitele Petra Kafky jsme objevovali krásu dalších hudebních nástrojů, tentokrát klávesových a dechových. Pan učitel do malého koncertu zapojil i své mladší a starší žáky, což bylo pro naše děti velmi motivační. Těšíme se na nové dobříšské muzikanty z řad naši předškoláků.

autor článku: Kolektiv 2. MŠ Dobříš