Dnes je čtvrtek 6. srpen, svátek má Oldřiška,
je Světový den boje za zákaz jaderných zbraní.

Z našeho města

Lesní škola a školka JSEM LESEM zve děti k zápisům i na tábory

přidáno: 13. 05. 2019

Lesní škola a školka v Dobříši o sobě dává vědět. Zajímá vás, jak to u nich chodí? Malá ochutnávka toho, co se v lesní škole a školce děti na jaře učí, je připravena v tomto článku. Právě teď na jaře se navíc můžete přijít podívat přímo k zápisům. Vyzkoušet si celodenní pobyt v přírodě, zázemí jurty i další aktivity můžete ale i jinak…

Jaro v lesní škole a školce JSEM LESEM 

Jaro je v plném proudu a děti z lesní školy a školky to mají z první ruky.

Školáci nejenže pronikají hlouběji do tajů rodného jazyka, ale také objevují svět matematiky podle pana profesora Hejného, zkoumají, jak se příroda každým týdnem mění, vytvářejí vlastní herbáře a zaznamenávají svá pozorování a mnoho dalšího. Motivací jim nejsou dobré známky, ale k poznání je žene sama touha po zkoumání všeho, co je obklopuje. Mladší děti, které navštěvují lesní klub, vyrábějí z přírodnin, učí se říkadla, zpívají písničky, které souvisejí s právě probíhajícím ročním obdobím a seznamují se s tradicemi.

Zápisy do lesního klubu už tento týden

Zápis do lesního klubu pro děti od 3 do 6 let na školní rok 2019/2020 proběhne 16. května 2019 od 9:00 do 12:00 hod. Zájemci o zápis mohou psát na e-mail skolavlese@gmail.com pro přesný čas zápisu. Možné je ale přijít se podívat kdykoli, vyzkoušet si i několik dní v doprovodu rodičů a strávit s zde s průvodci a dětmi celý den.

Letní příměstské tábory JSEM LESEM

V létě se těší průvodci lesní školy a školky i na kamarády z jiných škol. Na děti čekají tematické příměstské tábory. V týdnu od 8. do 12. července 2019 se děti na vlastní kůži přesvědčí, jak úžasný materiál je vlna. Zkusíme si ostříhat ovci, projdeme celý proces zpracování vlny a na závěr si z ní něco vyrobíme. Týden od 15. do 19. července 2019 pak bude patřit odvážným dětem, které se nebojí pracovat s opravdovými nástroji a s jejich pomocí vyrobí třeba dřevěnou bedýnku. Tábory jsou určeny dětem od 6 let a jejich cena je 2.300 Kč.

Lesní škola a školka má zázemí v tzv. jurtě. Jak to v takové jurtě vypadá a jaké to je v ní trávit čas, si můžete vyzkoušet i na vlastní kůži. Jednou z dalších služeb, které Lesní školka a škola nabízí je totiž také pronájem jurty.

autor článku: Denisa Havlíčková