Dnes je neděle 12. červenec, svátek má Markéta.

www.kolopro.cz/

Nový pavilon u 5. MŠ je dokončen, kdy bude ale pro děti zpřístupněn?

přidáno: 19. 11. 2018

Začátkem listopadu byla definitivně dostavba nového pavilonu u 5. Mateřské školy Dobříš dokončena. Minulý týden byl vydán kolaudační souhlas. Nicméně než budou nové třídy otevřeny pro děti, jsou potřeba ještě učinit další úřední náležitosti. Jak budou další postupy probíhat a o kolik míst bude kapacita školky 5. MŠ Dobříš celkem navýšena?

Práce na stavbě nového pavilonu u 5. Mateřské školy v Dobříši byly zahájeny již začátkem roku 2018. V únoru letošního roku jsme vás na našem portálu informovali, že by tak dostavbou nového pavilonu mělo dojít k navýšení kapacity mateřské školy „Na Větrníku“.

 

Fotky při zahájení staveb z února roku 2018

Přistavěny byly celkem dvě třídy

Město Dobříš získalo finanční prostředky na přístavbu nového pavilonu v areálu mateřské školy, které byly poskytnuty z fondu EU prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu. Hlavním cílem projektu byla podpora předškolního vzdělávání prostřednictvím navýšení kapacity školky celkem o 56 míst. 

 

Fotky z probíhající stavby z května roku 2018

Postaven byl nový dvoupodlažní objekt, který byl napojen k západní stěně stávající budovy mateřské školy. Přístavbou nového pavilonu tak vznikly dvě nové třídy. Součástí projektu je i nové vybavení stávající kuchyně, vybavení tříd volným a vestavěným mobiliářem včetně venkovního pískoviště a lavičky. Zhotovitelem stavby byla firma JETCON spol. s. r.o.

  

Postavený nový pavilon

„V minulém týdnu byl vydán oficiálně kolaudační souhlas,“ upřesňuje Eva Hladíková, referentka odboru místního rozvoje města Dobříše. V současnosti ale musí dojít ještě k dalším krokům. Konkrétně se ještě musí počkat na stanovisko stavebního úřadu a hygieny a také vše musí projednat Rada města Dobříš. Kdy přesně tak děti budou moci do nových tříd vstoupit ještě není zcela jasné.

autor článku: Redakce DA