Dnes je pátek 29. září, svátek má Michal.

hudební festival Dobříš

Městská venkovní sportoviště budou v Dobříši ZDARMA!

přidáno: 13. 05. 2022

Vedení města Dobříše na úterní schůzi jednohlasně přijalo návrh na zpřístupnění městských venkovních sportovišť pro veřejnost zdarma. Na základě tohoto rozhodnutí městské rady tak dobříšská společnost Dokas, která má na starost správu všech venkovních sportovišť patřící městu, nebude od 23. května do 3. července 2022 vybírat žádné vstupné.

Rada města Dobříše souhlasila s tím, že venkovní sportoviště patřící městu budou v následujících dnech pro veřejnost zpřístupněna zcela zdarma.

Lidé, kteří budou chtít možnost zdarma využít prostory venkovních sportovišť si však musí své místo předem rezervovat přes rezervační systém. Zdarma budou venkovní sportoviště v Dobříši od 23. května do 3. července, tedy po dobu 42 dní. K dispozici dvě beach volejbalová hřiště, jedno hřiště na plážový fotbal a tři nohejbalové kurty za sportovní halou. Dále bude možné rezervovat si hřiště „umělku“ u školami a hřiště s novým umělým povrchem na volejbal/basketbal, které se nachází mezi ZŠ Dobříš, Komenského nám. 35 a školní tělocvičnou. Rezervovat si můžete také volejbalová hřiště s antukovým povrchem u fotbalového stadionu. Pokud poté nerozhodne vedení města jinak, bude po 3. červenci 2022 platit pronájem venkovních sportovišť za jednotnou cenu 150 Kč/hod.

Hřiště na beach volejbal, plážový fotbal a nohejbal za městskou sportovní halou.

Atletický areál s "umělkou" mezi školami.

Hriště na volejbal/basketbal ve sportovním areálu mezi školami.

Volejbalová hřiště s antukovým povrchem u fotbalového stadionu.

Prostory městské multifunkční sportovní haly zůstávají beze změny a za jejich využití se platí i v termínu od 23. května do 3. července 2022. V případě pronájmu celé sportovní haly je cena stanovena ve výši 750 Kč/hod., pokud si rezervujete pouze jeden z kurtů platí cena 250 Kč/hod.

Multifunkční sportovní hala města Dobříš nabízí i horolezeckou stěnu.

Starosta Pavel Svoboda za vedení města k tomuto řekl: „Návrh na otevření městských sportovišť pro veřejnost zdarma přišel od několika dobříšských sportovců a od radní Jitky Urbanové. Chceme zájemce o pohyb venku povzbudit a umožnit jim více využít městská hřiště. Na začátku července akci vyhodnotíme a poté rozhodneme o dalším režimu.“

Rezervovat si předem konkrétní sportoviště v Dobříši je možné přes rezervační systém na adrese: https://sportovistemestadobris.isportsystem.cz/. Bez předchozí rezervace bude přístupný pouze atletický ovál s umělým povrchem, který se nachází mezi dobříšskými školami. Ten bude otevřen od pondělí do pátku od 15:00 do 21:00 hod., v sobotu a v neděli od 8:00 do 21:00 hod.

autor článku: redakce DA (zdroj: www.mestodobris.cz a www.dokas.cz)