Dnes je sobota 3. prosinec, svátek má Svatoslav,
je Mezinárodní den zdravotné postižených .

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

S rekonstrukcí náměstí Komenského v Dobříši bude zahájena i oprava pošty

přidáno: 02. 02. 2022

Hlavním projektem vedení města Dobříše pro letošní rok, jehož cílem je změnit tvář města, je rekonstrukce náměstí Komenského. Práce by tady měly být zahájeny už začátkem března.

Novou podobu náměstí Komenského představilo vedení města už v minulém roce. V souvislosti s tímto záměrem se tak musel v červenci loňského roku definitivně přestěhovat i oblíbený dobříšský tabák rodiny Reichenauerových. Ten nyní najdete jen o pár metrů dále u hlavní světelné křižovatky.

Jak bude náměstí Komenského vypadat po rekonstrukci?

Na ploše současného parkoviště vznikne nová klidová oblast pro setkávání občanů, trhy a kulturní akce. Jedná se o jedno z nejfrekventovanějších míst, kudy denně projde přes 1 000 školáků a mnoho obyvatel i návštěvníků našeho města.

Náměstí získá nový povrch, budou vysazeny nové stromy v souladu se současnými poznatky péče o zeleň ve městě. Na náměstí se také vrátí památník obětem 1. sv. války, který na něm původně stál. Součástí úprav bude také nové osvětlení a vybudování rozvodů pro regionální trhy a koncerty.

Zakázku v hodnotě 34 mil. Kč vč. DPH získala ve výběrovém řízení firma Metrostav.

V oblasti náměstí Komenského bude probíhat více stavebních činností

"Město plánuje opravu průčelí fasády základní školy. Soukromý investor pak zahájí celkovou rekonstrukci budovy pošty, ze které by mělo vzniknout moderní administrativní centrum. Provoz pobočky České pošty zůstane dle posledních informací nepřerušen i v průběhu stavebních prací. Pokračovat budou investice do vodohospodářské infrastruktury (8,5 mil. Kč). Staré rozvody je třeba průběžně nahrazovat novými, a tak snižovat a ztráty vody a riziko havárií," uvedlo vedení města v rámci představení projektů města pro letošní rok. 

Velkou rekonstukcí projde také administrativní budova s pobočkou České pošty. Jak bude vypadat?

Administrativní budova ze 70. let minulého století, která dříve sloužila jako spojovna a ústředna již dlouhá léta neslouží svému účelu. Bývalá ústředna je nyní provozována jako administrativní objekt se spoustou nevyužitých prostorů.

"Dominantním prvkem návrhu jsou velkorysá okna do bývalých ústředen. Objekt projde celkovou rekonstrukcí jak interiéru, tak exteriéru. Budou odstraněny veškeré stavební nánosy, které nekorespondují s původním konceptem architektonického návrhu, kterým jsme se inspirovali při navrhování nových vstupů a vytváření nových oken," uvádí kancelář ŠENKÝŘ Architekti, s. r. o. na svém webu s dodatkem, že k rekonstrukcím přistupují vždy s respektem k původnímu návrhu a s ohledem na původní architektonický koncept, který se snaží novým zásahem rozvinout a podpořit.

autor článku: redakce DA (www.mestodobris.cz)