Dnes je sobota 3. prosinec, svátek má Barbora.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

Rekonstrukce náměstí Komenského v Dobříši začne kácením stromů

přidáno: 18. 02. 2022

Město Dobříš ve spolupráci s firmou Metrostav zahájí stavební práce na očekávané rekonstrukci náměstí Komenského v úterý 1. března 2022.

Rekonstrukce náměstí Komenského je jedním z hlavních projektů letošního roku v Dobříši. Zakázku v hodnotě 34 mil. Kč vč. DPH získala ve výběrovém řízení firma Metrostav. Město Dobříš nyní vydalo informace pro občany upřesňující harmonogram prací, které budou zahájeny 1. března 2022.

Rekonstrukce náměstí Komenského bude probíhat dle navržených sektorů:

  • kácení stromů: 1. března 2022 - 25. března2022
  • sektor I: 28. března 2022 - 2. července 2022
  • sektor II: 2. července 2022 - 18. září 2022
  • ulice Za Poštou: 18. září 2022 - 26. října 2022

Pohyb přes náměstí Komenského bude omezen

Pro chodce bude při okraji fasády domů na náměstí zachován koridor šířky 100 - 120 cm a u vstupů do objektů budou doplněny provizorní dřevěné schodišťové stupně. Trasa koridoru se bude upravovat v závislosti na postupu výstavby, ale koridor by měl zůstat po většinu času plně průchozí.

V souvislosti s rekonstrukcí prosí zástupci města a stavební společnosti Metrostav občany a návštěvníky města o trpělivost a ohleduplnost. Zároveň žádají o dodržování bezpečnostních opatření stanovených v okolí staveniště. 

Jak bude náměstí Komenského vypadat po rekonstrukci?

Na ploše současného parkoviště vznikne nová klidová oblast pro setkávání občanů, trhy a kulturní akce.

Náměstí získá nový povrch, budou vysazeny nové stromy v souladu se současnými poznatky péče o zeleň ve městě. Na náměstí se také vrátí památník obětem 1. sv. války, který na něm původně stál. Součástí úprav bude také nové osvětlení a vybudování rozvodů pro regionální trhy a koncerty.

autor článku: redakce DA (www.mestodobris.cz)