Dnes je pátek 29. září, svátek má Michal.

hudební festival Dobříš

V Dobříši chystají cyklovyjíždku s názvem „Kolem kolem Dobříše“

přidáno: 06. 05. 2022

Město Dobříš zve všechny malé i velké cyklisty i necyklisty z Dobříše a okolí na vyjížďku s názvem „Kolem kolem Dobříše“, která se uskuteční ve čtvrtek 12. května 2022.

V loňském roce se město Dobříš zapojilo do výzvy Do práce na kole, jejíž součástí byla také cyklovyjížďka. V letošním roce se sice Dobříš oficiálně do této akce nezapojila, ale loňskou vydařenou cyklovyjížďku se rozhodli zástupci města zopakovat. Hlavním důvodem pro realizaci této malé sportovní akce je propagace cyklistické dopravy po městě a okolí.

Koordinátorka projektu Dobříš – Zdravé město a místní Agenda 21 Šárka Krůtová k tomto řekla: „V dubnu se naši občané velmi aktivně zapojili do výzvy 10 000 kroků pro zdraví a ve městě se po covidové pauze opět začíná konat také mnoho pohybových aktivit, akcí a programů, které nabízí dětem i dospělým nejrůznější sportovní vyžití. Vzhledem k široké nabídce i k faktu, že Dobříšáci jsou více nadšení spíše do chůze a běhu, jsme se s vedením města rozhodli do letošní výzvy Do práce na kole oficiálně nehlásit. Nicméně v minulém roce se nám i účastníkům velmi líbila společná cyklovyjížďka, která se konala právě v rámci této výzvy a vůbec její myšlenka je nám všem velmi sympatická. Vedení města se tak rozhodlo alespoň tuto akci v květnu zopakovat.“ 

Město Dobříš tak zve všechny děti i dospělé na cyklovyjížďku „Kolem kolem Dobříše“, která se uskuteční ve čtvrtek 12. května 2022. Sraz účastníků je v 17:30 hod. na parkovišti u radnice. Dobříšská cyklovyjížďka je určena všem, kteří se chtějí na jaře společně kousek projet. Nenáročná trasa je dlouhá cca 11 km a je vhodná pro cyklisty bez rozdílu věku, pohlaví, kondice nebo značky kola. V cíli, který je na stejném místě jako start pak bude na účastníky vyjížďky čekat malé občerstvení.

Cyklovyjížďku „Kolem kolem Dobříše“ povede starosta Pavel Svoboda, který vyzývá k účasti širokou veřejnost a těší se opět na energií nabitou atmosféru: „Dobříš a okolí má cyklistům co nabídnout. Všechny tedy tímto zvu na krátkou jarní projížďku, která se v loňském roce povedla skvěle. Osobně jsem měl velkou radost, že se jí účastnili i mladí kluci a doufám, že se s nimi i s dalšími uvidím při této příležitosti i letos. Pojedeme tempem nejpomalejšího a budeme dělat zastávky, takže určitě není čeho se bát. Těším se na vás.“ Starosta města Dobříše také dodal důvod, proč usiluje o větší propagaci cyklo dopravy ve městě: „Dobříš je díky své velikosti městem krátkých vzdáleností. Například z Větrníku do školy dojedete na kole rychleji než autem. Propagace cyklistické dopravy v našem městě má proto smysl. V současné době probíhá aktualizace cyklogenerelu, od které si slibujeme podklad pro další značení cyklistických tras ve městě. Zároveň pro letošní rok také plánujeme výstavbu klecového stání na kole v areálu škol.“

 

Chtěli byste se k cyklovyjížďce také připojit, ale nemáte kolo?

Využije půjčovnu města Dobříše a pojeďte také!

Turistické informační centrum Dobříš

autor článku: redakce DA (zdroj: www.mestodobris.cz)