Dnes je neděle 27. září, svátek má Jonáš,
je Světový den cestovního ruchu.

Z našeho města

V Dobříši bude probíhat zdarma zdravotní měření a odborné konzultace!

přidáno: 10. 04. 2019

Koncem dubna se v Dobříši uskuteční Den zdraví, v rámci kterého bude probíhat zdarma nejen zdravotní měření a odborné konzultace ohledně prevence zdraví. V kulturním domě budou navíc připraveny i speciální přednášky!

Ve čtvrtek 25. dubna budou na Mírovém náměstí (na parkovišti za Městským úřadem Dobříš od 11:00 probíhat zdravotní měření a odborné konzultace v rámci prevence zdraví a to zcela ZDARMA.

Přednášky ze světa výživy a zdraví

Na akci na Mírovém náměstí budou následně vždy ve čtvrtek probíhat další zajímavé přednášky z nejnovějších poznatků ze světa výživy a zdraví. Přednášky se uskuteční vždy od 18:00 hod. v přednáškovém sále Kulturního domu Dobříš. Přednášet bude na bázi podkladů z NutritionFacts.org Ing. Robert Žižka, šéfredaktor časopisu Prameny zdraví.

Témata přednášek:

25. 4. 2019 Nejnovější poznatky ze světa výživy a zdraví I

Prospívá mléko našim kostem? Lahůdkové droždí v prevenci nachlazení. Kolik ovoce už je příliš mnoho? Čichací test Alzheimerovy choroby. Jak léčit ledvinové kameny stravou. Zázvor proti migrénám. Srdce jako zvon, kurkuma vs. pohyb. Hnědý tuk, snižování hmotnosti díky termogenezi.  Způsobuje čokoláda přibírání na váze? Káva a úmrtnost.

2. 5. 2019 Nejnovější poznatky ze světa výživy a zdraví II

Okysličování krve pomocí zeleniny bohaté na nitráty. Jsou doplňky vápníku účinné? Jezte více, budete vážit méně. Kurkuma při prediabetu. Prevence rakoviny kůže zevnitř..

9. 5. 2019 Nejnovější poznatky ze světa výživy a zdraví III

Na akné s dřišťálem. Léčba kojeneckých kolik změnou stravy matky. Které potraviny zvyšují pocit štěstí? S mandlemi proti osteoporóze. Mýtus o nutnosti kombinovat bílkoviny. Pomáhá jablečný ocet pomoci při hubnutí? Přírodní léčba ranní těhotenské nevolnosti. 

autor článku: Redakce DA | Společnost ŽIVOT A ZDRAVÍ, z.s.