Dnes je pátek 5. červen, svátek má Dobroslav,
je Světový den životního prostředí.

Z našeho města

Příbramská nemocnice otevřela novou cévní ambulanci a sonografii

přidáno: 26. 10. 2018

Oblastní nemocnice v Příbrami výrazně posílila svůj cévní tým. Díky tomu mohla být od začátku října otevřena nová cévní ambulance a také specializovaná cévní sonografie. Multidisciplární tým nabízí komplexní péči u pacientů s cévní problematikou, a to ve spolupráci s cévní chirurgií, angiologií a intervenční radiologií.

Díky mnohaletým zkušenostem z fakultních nemocnic může tým nabídnout srovnatelnou kvalitu péče jako na pražských pracovištích ale s nepoměrně kratší čekací dobou. Zárukou kvality celého týmu je dobrá spolupráce týmu zobrazovacích a intervenčních metod s cévními chirurgy MUDr. Liborem Vlčkem a doc. MUDr. Tomášem Grusem, Ph.D., který zde pravidelně operuje a vypomáhá se složitějšími zákroky. "Velký problém je například kritická končetinová ischemie u pacientů s diabetem. Pokud se jim včas při náznaku nekrózy kůže zprůchodní buď katetrizačně nebo chirurgicky zavřené nebo zúžené tepny na bérci, zahojí se a vyhnou se amputaci. Naopak při zanedbání už může být pozdě. V této oblasti vidím náš veliký úkol," demonstruje jeden z přínosů cévního týmu MUDr. Samuel Heller.

Kdy bude ambulance a sonografie otevřena?

Cévní ambulance - angiologická doplní již fungující ambulance cévní chirurgie a bude v provozu každou středu od 9:00 do 13:00 hod., specializovaná cévní sonografie pak ve čtvrtek od 9:00 do 13:00 hod. s tím, že v plánu je rozšíření působnosti v příštím roce. Objednat se je možné na telefonním čísle 318 641 118 (263). "Já si myslím, že kvalitativně je náš tým v rámci oblastních nemocnic zcela výjimečný," říká závěrem MUDr. Heller, který věří, že spolu se svými kolegy dokáží u mnoha pacientů dramaticky zlepšit kvalitu jejich života.

autor článku: Bc. Martin Janota | Specialista pro styk s veřejností