Dnes je neděle 12. červenec, svátek má Markéta.

Zajímavosti

Češi patří mezi nejlínější a nejméně aktivní v Evropě – Změňme to!

přidáno: 17. 10. 2018

Kolikrát týdně sportujete? Odpovězte si pro sebe a buďte upřímní. Pokud vás vaše odpověď trochu vyděsila a nechcete tomu sami uvěřit, změňte to! Nebojte, nejste v tom sami. Kolik procent Čechů pravidelně sportuje?

Pouhých 5 % Čechů sportuje pravidelně a více než 60 % národa se pohybu nevěnuje vůbec nebo opravdu jen zřídkakdy a velmi nepravidelně. Česká republika patří mezi národy, které se v Evropě pohybu věnují nejméně. Vyplývá to z výsledků mezinárodní studie Eurobarometr pod záštitou Evropské komise. Vůbec nejméně se hýbou muži nad 55 let - cvičí pouhých 17 %. Nejaktivnějšími jsou naopak pánové věkové kategorie od 15 do 24 let, v té se pravidelně hýbe přes 60 % mužů.

Začněte být aktivnější!

Chcete to změnit? Projekt Let´s #BEACTIVE vychází ze speciálně strukturovaných 6týdenních cvičebních intervencí, které vás budou po celou dobu motivovat k dlouhodobému zdravému životnímu stylu. Odborníci z fitness center pro vás vyberou ty nejlepší cvičební programy, díky kterým vás bude cvičení bavit. A hlavně uvidíte výsledky, a to nejen díky unikátní Let´s #BEACTIVE mobilní aplikaci, která bude vaše celodenní pohybové aktivity monitorovat.

Do projektu se zapojilo i dobříšské studio!

Aerobik studio Orel Dobříš, jako jedno z mála fitness center v České republice, získalo možnost zapojit se právě do tohoto celoevropského projektu Let´s #BEACTIVE. V rámci projektu nemusíte chodit denně do fitness centra, posilovat či dennodenně běhat, ale jde o to být více aktivnější v každodenním životě! Začněte zkrátka více chodit, sportovat, jíst zdravěji a pravidelněji a změňte svůj život lepším směrem! „Jsme moc rádi, že jsme dostali tu jedinečnou možnost zúčastnit se letošního pilotního ročníku projektu a můžeme tak v našem regionu pomoci lidem k aktivnějšímu životu. Nejde jen o to běhat a chodit do posilovny, ale naučit se přirozeně a aktivně pohybovat. Začít chodit např. i na Body & Mind lekce jako Jóga či Pilates,“ zmiňuje Klára Jandová, vedoucí dobříšského studia. Využijte jedinečnou možnost a přidejte se do projektu! Přihlašovat se můžete během celého října. Více o šestitýdenním projektu naleznete na internetových stránkách studia.

autor článku: Aerobik studio Orel Dobříš