Dnes je středa 24. únor, svátek má Liliana.

dobrisskoaktualne.cz/zajimavosti

Doosan Bobcat dává svým lidem důvěru, říkají noví produktoví ředitelé

přidáno: 10. 03. 2020

Firma Doosan Bobcat zaměstnává 1 400 lidí z 31 zemí světa a patří tak k největším v Dobříši. Její rozvoj za poslední roky vnímá díky nově otevřené evropské centrále i široká veřejnost. Nyní tato společnost oznámila nové obsazení vysokých manažerských pozic. Do funkce produktových ředitelů pro oblast Evropy, středního východu a Afriky (EMEA) nastupují pánové z Dobříšska.

Pan Jaroslav Fišer byl jmenován ředitelem produktové řady kompaktních nakladačů Bobcat a pan Róbert Husár nyní povede produktovou řadu minirypadel Bobcat.

Oba muži ve společnosti pracují déle jak 15 let a shodují se na tom, že se jedná o společnost, která svým lidem dává důvěru a nabízí motivující práci v kolektivu, možnost postupu, ale i osobního růstu.

Jaroslav Fišer - ředitel produktové řady nakladačů

Působí v centrále společnosti v Dobříši a žije nedaleko Příbrami. Nově bude mít v oblasti EMEA na starost produkty z řad smykem řízených nakladačů, kompaktních pásových nakladačů, traktorbagrů a  budoucí produktové řady nakladačů.

Jaroslav nastoupil do společnosti jako konstruktér před 22 lety, v roce 1998. Pracoval na různých pozicích konstrukce a vývoje, nejdříve pro produkty z řady traktorbagrů, od roku 2005 pak pro řadu minirypadel Bobcat. V roce 2013 došlo v jeho kariéře ke změně, když přijal novou roli produktového ředitele. V minulých sedmi letech zodpovídal za produktovou strategii a rozvoj minirypadel v oblasti EMEA.

V roce 2008 stál u uvedení nejprodávanějšího jednotunového minirypadla ve své kategorii – Bobcat E10. Společnost od té doby prodala více než 11 000 těchto strojů. Dalším milníkem bylo uvedení revolučních rypadel řady R v roce 2018, s důrazem na maximální pohodlí obsluhy a produktivitu. Mezi jeho nedávné projekty patřil i vývoj minirypadla E10e – prvního elektrického modelu ve třídě jednotunových minirypadel. E10e se začal vyrábět v Dobříši v minulém roce.

Co Vás tak dlouho drží ve společnosti?

I po tolika letech mě pořád ta práce baví. V Čechách budete jen těžko hledat firmu s takovou "atmosférou" a řekl bych komplexitou. "Cyklus", který tady můžeme pozorovat se snad nikde jinde ani neopakuje. Pro mě je zásadní, že máme od začátku možnost mít celý proces vývoje a výroby před sebou a můžeme se ho aktivně účastnit. Dává mi to pocit, že tady po sobě můžu něco zanechat. 

Můžete říct, co Vás na Vaší práci baví nejvíc?

Za více jak 20 let u společnosti jsem mě štěstí, vždycky jsem mohl být u vzniku nové věci a to je vždycky zábavné. Cítím se být jedním z koleček v celém soukolí tohoto byznysu, který je u nás stále ještě o lidech a každý jednotlivec má možnost tady za sebou vidět výsledky. Jsem chlap jako každý jiný a ten si rád hraje a moje práce mi dává možnost si hrát s velkými hračkami. 

Zajímavá je i práce v mezinárodním týmu a možnost neustálého osobního rozvoje. Stále poznávám nové produkty, trhy, nové zákazníky, pořád se toho děje okolo mě hrozně moc. 

Co bude na nové pozici Vaším úkolem?

V této nové roli budu zodpovídat za vývoj a realizaci dlouhodobých strategií pro jednotlivé produktové řady. Budu mít na starosti globální spolupráci a vyhledávání obchodních příležitostí a vždy s cílem nadále vyvíjet špičkové produkty.

S týmem lidí budeme mít za úkol definovat, jak bude daný produkt (v mém případě nakladač), vypadat za 5 až 10 let. To zjišťujeme sbíráním názorů zákazníků, zkoumáme co tvoří konkurence a pak informace dáváme dohromady a iniciujeme nový vývoj. 

Jak vnímáte firmu jako přínos pro náš region?

Na Dobříšsku jsme jedním z největších a stabilních zaměstnavatelů, který nabízí práci pro méně až vysoce kvalifikované pozice, což je samo o sobě přínosem pro region. S tím souvisí to, že potřebujeme pro naši výrobu a práci další subdodavatele, kdy využíváme právě i firmy z okolí, čímž stimulujeme místní ekonomiku.

Věřím, že Doosan Bobcat má pro Dobříš potenciál srovnatelný se Škodovkou. Většina lidí, když se řekne Škodovka si vybaví Mladou Boleslav a stejně tak to může být jednou i s Dobříší. V Dobříši pracuje na 30 různých národností, spolupracujeme s celým světem, čímž "propagujeme" i naše město. 

Róbert Husár - manažer produktové řady minirypadel

Bydlí přímo v Dobříši a pracuje také ve zdejší centrále. Nyní byl jmenován do funkce manažera produktové řady minirypadel v oblasti EMEA.

Róbert nastoupil do společnosti v roce 2005 jako specialista strategického nákupu a v následujících deseti letech pracoval zde pracoval v různých pozicích, včetně tříletého působení v závodě společnosti Doosan Bobcat v Bismarcku v Severní Dakotě, USA.

Po návratu do Dobříše rozšířil tým produktového managementu pro minirypadla jako produktový manažer a dále tak přispěl k rozmanitému složení týmu. Kromě dalších milníků týkajících se produktové řady minirypadel Bobcat bude Robert odpovídat za vývoj oceněného systému A-SAC (Advanced Selectable Auxiliary Control - pokročilý systém variabilního ovládání přídavných hydraulických okruhů). 

Žijete a pracujete přímo v Dobříši, jak toto místo vnímáte?

Přistěhovali jsme se sem jako rodina v roce 2005. Tehdy jsme se vrátili z Ameriky a rozhodovali se, jestli budeme bydlet v Praze nebo v Dobříši... jsem rád, že tehdy vyhrála Dobříš. Je to pro nás velmi příjemné místo a blízkost Prahy je fajn.

Co pro Vás postup ve firmě znamená?

Budu mít víc zodpovědnosti a osobně si vážím důvěry, kterou mi společnost dává. 

Jaká práce Vás nyní čeká?

Zůstávám v tom stejném oddělení, ale mám nyní na starost tým lidí. První týdny to bylo náročně, ale teď si to začínám užívat. 

Věřím, že využiji svých dovedností k dalšímu rozvoji segmentu minirypadel a budu se podílet na dlouhodobém plánu jejich vývoje. Chystám se nadále rozvíjet stávající sortiment 17 minirypadel, která aktuálně máme v nabídce, a zaměřovat se na aktivity, které nám umožní další navýšení podílu značky Bobcat na trhu Evropy, středního východu a Afriky.

Dobříš je už více jak 15 let Vaším domovem. Máte tedy s rodinou nějaké oblíbené místo?

S rodinou jsme hodně často v přírodě a máme rádi kolo a běhání. Často chodíme na procházky směrem na Kazatelnu a okolo Vlašky nebo směrem na Kytín.

autor článku: redakce DA