Dnes je středa 24. únor, svátek má Liliana.

dobrisskoaktualne.cz/zajimavosti

Cukrárna a kavárna Hájek & Hájková OTEVÍRÁ v Dobříši svou první franšízu

přidáno: 21. 04. 2020

Hájek & Hájková - jedna z nejznámějších českých cukráren s kavárnou bude nyní i v Dobříši! Výborné dorty vlastní výroby a skvělá zmrzlina bude k dostání už tento týden. Za otevřením první franšízy v Čechách pod touto značkou stojí mladý manželský pár ze Staré Hutě.

Cukrárny a kavárny Hájek & Hájková jsou jedny z nejvyhlášenějších u nás. V Praze lidé stojí na jejich dorty a zmrzlinu dokonce i dlouhé fronty, protože chuť výrobků této rodinné firmy je prostě jedinečná. Však není divu, cukrářskému řemeslu se manželé Hájkovi společně věnují již několik let a v jejich rodině má práce mezi sladkostmi a zmrzlinou dlouholetou tradici. Nyní vedou manželé již celkem šest provozoven. Čtyři z nich mají sídlo přímo v Praze, jedna v Černošicích a jednu najdete ve Štěchovicích.

Tento týden OTEVÍRÁ Cukrárna a kavárna Hájek & Hájková novou provozovnu v Dobříši!

V řadě již sedmá provozovna bude otevřena přímo u nás na Dobříši už ve čtvrtek 23. dubna 2020. Je umístěna v Obchodním areálu Prachanda naproti prodejně Lidl, konkrétně ji najdete v prostorách, kde jsme dříve byli zvyklí na bar Matrix.

Tuto novou Cukrárnu s kavárnou H&H však neotvírají přímo manželé Hájkovi, ale jako svou úplně první franšízu jí svěřili do rukou mladým manželům Červenkovým ze Staré Hutě. A nám nedalo se jich nezeptat na několik otázek ještě před samotným otevřením…

Jak jste se vlastně k možnosti otevření Cukrárny a kavárny pod hlavičkou Hájek & Hájková dostali?

"V posledních třech letech jsem se věnoval Developmentu Residenční výstavby. Projekt 160 bytů v Jesenici u Prahy nabízel i nebytové prostory k pronájmu a právě u tohoto projektu jsem se s Františkem Hájkem seznámil. V Jesenici nová Cukrárna nakonec nevznikla a naše spolupráce čekala na správný čas a místo. A to jsem společně našli v Dobříši," prozradil majitel nové dobříšské cukrárny s kavárnou Miloš Červenka.

Máte s takovýmto provozem nějaké zkušenosti?

"Abychom se přiznali tak přímé zkušenosti s provozem jakéhokoliv gastronomického zařízení nemáme. Ale můj manžel řídil expanzi McDonalds v České a Slovenské republice a tak zřejmě tato zkušenost přesvědčila manželé Hájkovi to s námi zkusit. Manželé Hájkovi nám věnují spoustu času a předávají nám dlouholeté zkušenosti s provozem, tak abychom vše zvládli. Franšíza není jen o prodeji kvalitních produktů, ale také o know-how provozu," přiznává upřímně Pavla Červenková, která se novou podnikatelskou výzvu a spoustu zkušeností po boku svého manžela těší. 

Jaký sortiment a služby budete nabízet? Mohou se lidé těšit na všechny produkty značky Hájek & Hájková?

"Naše pobočka bude mít naprosto stejný sortiment jako v ostatních Cukrárnách H&H a zákazník nesmí poznat rozdíl zda je Cukrárna pana Hájka a nebo Frenšízového partnera. Jedna z nabízených služeb například bude, že si zákazník může přes webové stránky objednat svůj oblíbený dort. Ten 

samozřejmě upečeme v naší pekárně a dodáme k vyzvednutí na Dobříš. Až nám všem pak vláda povolí plnohodnotný provoz, tak pro vás máme připravenou krásně zrekonstruovanou Cukrárnu s 30 místy k sezení, venkovní zahrádkou a například náš rodinný recept rodiny Hájků na ovocnou točenou zmrzlinu Banán/Jahoda, kterou točil už můj dědeček v roce 1967 na Václavském náměstí," popisuje nám přímo pan Hájek fungování každé jejich provozovny. 

V současné době u nás v důsledku pandemie koronaviru stále platí velká omezení právě i pro cukrárny a kavárny Vašeho tipu. Jak tedy budete fungovat a kdy budete mít otevřeno?

"Samozřejmě startovat podnikání v této době není příliš šťastné, ale věřím, že nám zákazníci pomohou překlenout tuto těžkou dobu a pochutnají si na našem sortimentu alespoň doma a ocení naši odvahu otevřít a nabídnout to co my sami máme rádi," říká Miloš Červenka. 

"Rozhodnutím vlády mohou Cukrárny a Lahůdky prodávat své výrobky, ale není možná jakákoli konzumace v provozovně. Dbáme na všechny doporučení, a tak hned u dveří budeme mít bezdotykové desinfekce a na zemi budou naznačené rozestupy po 2 metrech. Otevřeno máme od čtvrtka 23. dubna a těšit se budeme na naše nové zákazníky vždy od pondělí do pátku od 7:30 až od 19:00 hod. a v sobotu a v neděli tady pro vás budeme od 9:00 do 19:00 hod.," upřesňuje Pavla Červenková informace k otevření a dodává, že je možné, že otevírací doma se ještě může změnit. 

Jak se před otevřením cítíte a jaké jsou Vaše plány a přání do budoucnosti?

"Celá rodina táhneme za jeden provaz a děláme vše pro to, abychom otevřeli a byli úspěšní. Máme již vybraný tým, který se o zákazníky bude starat a potěší je vlídným úsměvem. Tímto bychom jim rádi poděkovali za absolvovaná školení a plné nasazení v přípravě na otevření. Již teď jsme dobrý tým. Jsme moc rádi, že s otevřením nám pomůže i pan Hájek, který tu bude s námi, a tak se na něho můžete také těšit. Rádi bychom vytvořili místo, kam budou lidé rádi chodit „mlsat“ a odpočívat. Aby se naše Cukrárna stala cílem vašich výletů a pomocníkem při vašich oslavách všeho druhu. Protože na každé dobré oslavě nesmí chybět náš dort a výborné chlebíčky," prozradil nám své pocity před otevřením Miloš Červenka, který se na otevření těší společně se svou manželkou Pavlou a jejich třemi dětmi. 

Miloš i Pavla Červenkovi od manželů Hájkových přebírají nejen značku a provozovnu Cukrárny a kavárny Hájek & Hájková, ale také cenné rady a zkušenosti do jejich nového rodinného podnikání , na které se těší i jejich děti :-)

Máte i Vy rádi sladké?

"Tak na to můžeme říci jen: Dolce Vita, to přeci má rád každý….!!!," smějí se manželé Červenkovi. 

Aktuální dobroty, zajímavosti, informace a akce z Cukráren a kaváren Hájek & Hájková v Dobříš i ostatních provozovnách můžete sledovat také na facebookovém profilu této rodinné firmy. 

autor článku: redakce DA