Dnes je sobota 18. září, svátek má Kryštof.

Zajímavosti

Doosan Bobcat pomáhá v tornádem postižených obcích na Moravě

přidáno: 14. 07. 2021

V reakci na následky ničivého tornáda, které koncem června zasáhlo obce na Hodonínsku a Břeclavsku poskytla společnost Doosan Bobcat EMEA, výrobce stavebních strojů se sídlem v Dobříši, finanční i materiální pomoc. Pomáhájí však i sami zaměstnanci.

První poskytnutá pomoc, smykem řízený nakladač Bobcat, putoval na Moravu hned následující den po zásahu tornáda a to prostřednictvím hasičského záchranného sboru v Příbrami.

Díky rychlé a flexibilní reakci společnosti Doosan Bobcat jsme byli schopni doplnit chybějící techniku a téměř okažitě ji poslat tam, kde byla nejvíce potřeba. Jejich podporu jsme využili i o víkendu, kdy nám pomáhali se servisním zásahem u jednoho z našich strojů,řekl plk. Ing. Tomáš Horvát, Ph.D., ředitel územního odboru Příbram, rada HZS Středočeského kraje.

V postižených obcích na Moravě pracují naše stoje i zaměstnanci 

Následně firma poslala na Moravu další pětici strojů včetně operátorů, kteří v Moravské Nové Vsi, pomáhali téměř dva týdny nejen s odklízecími, ale především se stavebními pracemi. 

Společnost Doosan Bobcat nadále přispěla odesláním finančního daru v hodnotě 1 milion Kč prostřednictvím humanitární organizace ADRA. Vedle oficiální firemní podpory se do pomoci zapojují i sami zaměstnanci, a to jak finančně, tak osobně přímo na místě.

autor článku: Pavel Svoboda - Doosan Bobcat PR Consultant