Dnes je středa 24. únor, svátek má Liliana.

dobrisskoaktualne.cz/zajimavosti

Co funguje v Dobříši po uzavření škol? Až na výjimky téměř vše!

přidáno: 12. 03. 2020

Od včerejšího dne, jsou z důvodu koronaviru, uzavřené všechny základní, střední a vysoké školy v České republice. Výjimkou není ani region Dobříšska. Jak funguje ostatní život, které organizace jsou otevřené, které uzavřené a jaké akce se ruší. Snažili jsme se zjistit maximum…

I lidi z Dobříše a okolí v první chvíli zaskočila zpráva o rozhodnutí vlády, které zakazuje až do odvolání pořádání akcí nad 100 osob a uzavírá většinu vzdělávacích institucí. Mimo školy a několik málo organizací v Dobříši zatím funguje vše normálně.

Za redakci Dobříšsko aktuálně jsme se snažili vyhledat informace k nejaktivnějším organizacím v našem městě a všechny jsme také poprosili o jejich vyjádření. Většina z míst funguje bez většího omezení.

Městský úřad Dobříš

Městský úřad Dobříš je otevřen bez omezení. Na webu města naleznete aktuální informace k současné situaci, zásadní prohlášení a rozhodnutí vlády, kraje či města.

Velké obchody i menší prodejny ve městě

Tak jako po celé České republice i u nás zatím fungují veškeré obchody a prodejny bez omezení. Můžete si tak v klidu dojít na nákup a pořídit vše potřebné.   

Organizace zřizované městem

Kulturní středisko Dobříš

„Ruší se páteční koncert United Flavour - Peníze za zakoupené vstupenky v předprodeji vám budou vráceny v kanceláři KD, 1.p. S kapelou jednáme o náhradním podzimním termínu. Děkujeme za pochopení,“ uvedla za Kulturní středisko Jindřiška Kastnerová a dodala další informace:

„Další akce zatím, až do odvolání, nerušíme... Rozhodnutí o jejich zrušení/uskutečnění záleží na vývoji situace a na nařízení vlády ČR, resp. zřizovatele KS - města Dobříš, s kterými musíme a chceme být v souladu! Držme si palce!!!“

V této souvislosti posunuje Kulturní středisko Dobříš také datum předprodeje (IS Dobříš) na koncert Nezmarů a symfoniků, který se má uskutečnit 24. dubna 2020 na zámku, na 31. března 2020.

Městská knihovna Dobříš

Ani dobříšská knihovna v tuto chvíli neomezuje svou činnost a na svém facebookovém profilu uvádí:

„Milí čtenáři, půjčování knih a akce v knihovně nejsou omezeny. Pro aktuální informace sledujte naše webové stránky a facebook. Děkujeme.“

DĚTSKÉ ODDĚLENÍ DENNĚ OTEVŘENO DOPOLEDNE

V naší knihovně se prozatím nic nemění: máme otevřeno, programy se neruší a v oddělení pro děti výpůjční dobu rozšiřujeme po dobu uzavření škol o dopolední provoz denně od 8.00. V případě, že zde dopoledne bude probíhat program, prosíme o strpení – děti mohou přechodně využít jiné prostory knihovny.

POZOR, VE ČTVRTEK STÁLE ZŮSTÁVÁ ZAVŘENO! Těšíme se na vás!

Pečovatelská služba města Dobříš

„Vzhledem k poskytování pedikúry u nás v zařízení externím pracovníkem, je na doporučení Krajské hygienické stanice dočasně zrušena. Dočasně je zrušené setkávání seniorů v Klubu seniorů Permánek v DPS po dobu nebezpečí z nákazy, které platí od 16. Března 2020. Ostatní služby jsou stále v provozu,“ uvedla ředitelka Naděžda Matějková.

Sportovní areály a dětská hřiště

Areál Skate parku, dětská hřiště, fotbalové hřiště, Městská sportovní hala i Zimní stadion by měly fungovat normálně, ale i zde je třeba sledovat aktuální vývoj.

Další kluby a spolky

Aerobik studio Orel Dobříš

Funguje v tuto chvíli bez omezení. A na svých webových stránkách i facebookovém profilu uvádní aktuální informace.

OZNÁMENÍ K AKTUÁLNÍ SITUACI:

!Provoz Aerobik studia Orel Dobříš nepřerušen! Děti i dospělí cvičí bez omezení! (Omezení se prozatím týká pouze pořádaných hromadných akcí nad 100 lidí, škol a rušných míst, kde se setkává najednou dav lidí.) 

POZNÁMKA: Prosíme, zvažte svou aktuální zdravotní situaci a pokud máte nějaké příznaky nachlazení nebo se necítíte v dobré kondici, odložte návštěvu cvičebních lekcí. Děkujeme za pochopení.

Gymnastika Dobříš, z.s.

Na webových stránkách ani facebookovém profilu o rušení tréninků nebo omezení činnosti jsme žádné také informace nenašli. Vypadá to tedy, že i gymnastky mohou dál "makat". 

Městský fotbalový klub Dobříš

O uzavření a rušení tréninků zatím neinformovali ani fotbalisti.

OK DOBŘÍŠ, z. s. – oddíl orientačního běhu a sportů v přírodě

Spolek na svých webových stránkách uvádí následující informace:

Chod oddílu a koronavirus

Oddílové tréninky budou probíhat v nezměněném režimu (běžecké v úterý a mapové ve středu). DŮRAZNĚ VŠAK ŽÁDAME VŠECHNY ČLENY ODDÍLU, KTEŘÍ BYLI NA DOVOLENÉ V ITÁLII, JINÉM OHNISKU NÁKAZY NEBO PŘIŠLI DO KONTAKTU SE SVÝMI PŘÁTELI, ZNÁMÝMI APOD., KTEŘÍ V DANÝCH DESTINACÍCH TAKÉ BYLI, ABY K NÁM SVÉ...

Pastorační centrum sv. Tomáše

Pastorační centrum sv. Tomáše zveřejnilo výzvu biskupa Zdenka Wasserbauera pro diecézi a odkaz na prohlášení České biskupské konference: 

Vážení a milí spolubratři, bratři a sestry,
věnujte, prosím, pozornost aktuálnímu prohlášení ČBK v souvislosti s dnešním vyhlášením mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ohledně shromáždění osob. Tato výzva je současně stanoviskem Arcibiskupství pražského k dané situaci

Prosím také a žádám, abychom se intenzivně modlili k Všemohoucímu Bohu a svěřovali se Panně Marii a našim svatým ochráncům!

Všem Vám žehnám!

Rodinné centrum Dobříšek, z. s.

Provoz kurzů i zde zatím funguje beze změn.

Skřítkov - dětský svět zábavy

"Naše herna prozatím funguje. Aktuální informace s oznámením máme uvedené na webu a Facebooku," uvedla nám za Skřítkov paní Englártová a přidala oficiální vyjádření:

Milí návštěvníci, provoz herny Skřítkov - dětský svět zábavy je NEPŘERUŠEN!
(Omezení se prozatím týká pouze pořádaných hromadných akcí nad 100 lidí, škol a rušných míst, kde se setkává najednou dav lidí.)

Prosíme, zvažte svou aktuální zdravotní situaci a pokud máte nějaké příznaky nachlazení nebo se necítíte v dobré kondici, odložte návštěvu naší herny.
Děkujeme za pochopení.

"Sledujeme situaci a v případě změny budeme návštěvníky včas informovat. V případě dotazů se návštěvníci můžou obrátit na nás na tel. č. +420 703 338 522, +420 737 222 631 nebo +420 774 314 249," upřesnila ještě dále majitelka herny.

Středisko prof. Oliče Dobříš

Svou činnost prozatím pozastavili skauti a na svém webu zveřejnili následující: 

Rozhodnutí starosty Junáka: Skautská činnost pozastavena od 11. března do odvolání

V reakci na rozhodnutí přijímaná státními institucemi s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci je s platností od 11. března 2020 do odvolání pozastavena všechna běžná skautská činnost (družinové schůzky, oddílové schůzky, výpravy, závody) i akce skautského vzdělávání. 

Tělocvičná jednota SOKOL Dobříš

"Dobrý den, T.J. Sokol Dobříš v důsledku epidemiologických opatření pozastavil veškerou svou činnost do odvolání: zrušeny jsou cvičební hodiny. Nejbližší akcí naší jednoty je bazárek 4. dubna - tuto akci zatím nerušíme, uvidíme, jak se bude situace vyvíjet. Aktuální informace je možné nalézt na facebooku nebo na webu naší jednoty a na venkovní nástěnce na sokolovně," informovala nás Gita Otavová

Zámek a muzea

Zámek Dobříš

„V návaznosti na aktuální nařízení vlády zámek Dobříš ruší veškeré prohlídky do pátku 13. března 2020 a následně bude informovat o dalším postupu dle aktuálního vývoje situace.
Děkujeme za pochopení. Návštěvníky budeme informovat na webových stránkách,"
 toto vyjádření zaslala naší redakci za dobříšský zámek Tereza Vyhlasová.

Muzea v Dobříši a Památník Karla Čapka 

Muzea v Dobříši ani Památník Karla Čapka ve Staré Huti zatím žádná omezení nechystají a i sem se můžete přijít podívat podle návštěvních hodin normálně. 

Věřme, že situace se nadále alespoň na Dobříšsku nebude vyvíjet příliš dramaticky. Samozřejmě se dá předpokládat, že počet nakažených bude ještě stoupat, nicméně zkusme společně udržet všichni běžný denní režim a nenechat se vykolejit. 

Poznámka redakce: Informace v článku jsou aktuální v době jeho vydání a dle situace se samozřejmě mohou měnit. 

autor článku: redakce DA