Dnes je pátek 27. listopad, svátek má Xenie.

Zajímavosti

Konec igelitových tašek v obchodním řetězci Lidl

přidáno: 28. 02. 2017

Od zítřka si již v Lidlu igelitovou tašku nekoupíte! Vybrat si budete moci jen z papírových či recyklovatelných tašek.

Spotřeba igelitových tašek se v České republice ročně pohybuje kolem 300 kusů na osobu. Poslanci tak plánují vládní novelu o zpoplatnění igelitových tašek. Výjimku dostanou jen tenké sáčky.

Konec igelitek zdarma!

Ve sněmovně je návrh, podle kterého od roku 2018 nebude možné v obchodech získat lehké igelitové tašky zdarma. Novela zákona má návaznost na předpisy Evropské unie. Cílem je omezit objem plastového odpadu. Všichni obchodníci tak budou muset povinně zpoplatňovat lehké plastové tašky. Již teď však u většiny prodejců potravin nejsou tašky zdarma k dispozici. Nicméně bezplatné tašky stále rozdávají třeba prodejci oblečení.

Obchodní řetězec Lidl ruší zcela igelitové tašky již od března

Již od zítřka, 1. března, ruší obchodní řetězec Lidl zcela prodej jednorázových igelitových tašek. Stává se tak prvním řetězcem na tuzemském trhu, který igelitové tašky nebude nabízet. Platit to bude pro všech stávajících 233 prodejen Lidl v České republice. „Již nyní mají zákazníci vedle igelitových tašek možnost ekologičtější volby: velkou papírovou tašku z plně recyklovatelného materiálu a silnou permanentní plastovou tašku. Kromě nich najdou v prodejnách také termotašku určenou pro chlazené a mražené zboží,“ sděluje Zuzana Holá, tisková mluvčí řetězce Lidl. Tímto krokem se ušetří více než 27 milionů igelitových tašek ročně. „Chceme tak přispět k ohleduplnějšímu chování vůči životnímu prostředí. Připojujeme se tak k Lidlu v Německu, Rakousku a Švýcarsku,“ dodává Zuzana Holá.

 

Souhlasíte i vy s tímto krokem?

Napište nám....

autor článku: Kamila Paulová