Dnes je středa 24. únor, svátek má Liliana.

dobrisskoaktualne.cz/zajimavosti

Kvůli koronaviru byly včera trvanlivé potraviny vyprodány i na Dobříšsku

přidáno: 27. 02. 2020

Koronavirus je bezesporu hlavním tématem i v našem regionu. Ať už lidé mají strach nebo chtějí být raději jen připraveni, důsledkem toho byly během včerejšího dne vyprodané roušky v lékárnách a trvanlivé potraviny v obchodech.

Pravdou je, že koronavirus se šíří Evropou a jeho výskyt je hlášen už i ve státech okolo České republiky. Celkem 12 evropských zemí hlásí jeho výskyt a čísla nakažených tímto virem se mění téměř každou hodinou. Lidé tak v obavě z dalšího vývoje situace vyrazili na velké nákupy.

„Nechceme panikařit, ale štěstí přeje připraveným a těžko říct, kdo nám říká pravdu a kdo nás chce jen strašit,“  řekla včera večer jedna z nakupujících v Dobříši, při nákupu trvanlivých potravin do zásoby pro svou rodinu.

Stejně jako ona i ostatní lidé nakupovali hlavně trvanlivé potraviny a ve večerních hodinách tak v Dobříši nebyla k sehnání například mouka, olej, sůl, většina druhů těstovin a velmi rychle mizela z regálů také zásoba mléka či vody. Situace v Příbrami byla podle jedné z prodavaček prý ještě horší. Lidé utráceli tisíce v kamenných i internetových obchodech. Prázdné regály v Dobříši nebyly výjimkou v Lidlu, PENNY marketech ani v jednotě COOP.

Vyprodané byly během dne také respirátory a roušky v lékárnách. Řada lidí si je pořizovala preventivně, řada z nich ale z důvodu cestování, které je čeká.

Předpokládá se, že situace dnes bude velmi podobná a vše ovlivní samozřejmě další aktuální zprávy.

Aktuálně pro vás připravujeme další zprávy a vyjádření lékařky ze Střediska zdraví v Dobříši. Sledujte Dobříšsko aktuálně.

autor článku: redakce DA