Dnes je úterý 1. prosinec, svátek má Iva,
je Světový den AIDS.

Zajímavosti

VIDEO: Ahoj, čau a dobrý den. Dnes je Mezinárodní den pozdravů!

přidáno: 21. 11. 2015

Světově uznávaná rodinná terapeutka Virginie Satinová tvrdí, že každý den potřebujeme obejmout alespoň čtyři lidi, abychom přežili. Pro dnešní den, víc než kdy jindy, platí pravidlo, že čím více náhodných lidí pozdravíte, tím lépe se budete cítit. Pokud vás v tento den na ulici pozdraví někdo cizí, nebuďte příliš překvapeni a pozdrav s úsměvem opětujte. Proč? Je Mezinárodní den pozdravů!

Mezinárodní den pozdravů vznikl v roce 1973. Jeho vznik se připisuje americkým studentům, bratrům Brianovi a Michaelovi MacCormacklovým. Ti tak chtěli světu zanechat poselství o tom, že konflikty by se měly řešit komunikací, nikoli bojem a násilím.

Mezinárodní den pozdravů se od té doby rozšířil do více než sto osmdesáti zemí světa a hlásí se k němu nejen řada světových celebrit, ale i několik desítek držitelů Nobelovy ceny za mír.

Bohužel by se dalo říct, že vzhledem k nekonečným bojům a konfliktům ve světě, byla jejich snaha marná a tento den se tak zařadil „pouze“ mezi jeden z desítek nic neříkajících dní v roce.

autor článku: Barbora Havlíčková, kamera: Miriam Pogranová