Dnes je neděle 27. září, svátek má Jonáš,
je Světový den cestovního ruchu.

Zajímavosti

Minigolf v Budínku je ten správný cíl výletu pro rodiny i školní skupiny

přidáno: 11. 05. 2018

V letošním roce rozjíždí Adventure Golf Budínek již 3. sezónu. Místo se stalo velmi rychle jedním z oblíbených cílů rodin s dětmi, přátelských setkání i firemních akcí. „Minigolf je jeden z mála sportů, při kterém se zapojí bez problémů a aktivně celá rodina od dětí až po prarodiče,“ říká majitel areálu pan Jiří Slunečko.

Minigolfové hřiště, které se nachází v jedné z nejmenších vesnic dobříšského regionu, bylo otevřeno v červnu roku 2016. Za tři roky tady trochu povyrostly stromky i květiny kolem jednotlivých jamek, areál zkrásněl a služby se vylepšily. „Jsme opravdu rádi, že naprostá většina našich klientů je u nás spokojená, stráví tady příjemný den a rádi se vrací. V poslední době máme lidi, kteří přijedou až z Prahy, ze Sedlčan, z Březnice a dalších měst z širokého okolí. Ceníme si jejich návštěv i přátel, kteří k nám chodí pravidelně třeba jen posedět,“ dodává s díky pan Jiří Slunečko.

Ideální místo pro výlet snad pro všechny…

Návštěva minigolfového hřiště v Budínku udělá radost celé vaší rodině. Ať už vyrazí tatínek s dětmi na dopoledne, než maminka uvaří oběd, nebo všichni společně, vždy tady mají možnost aktivní zábavy. Celodenní výlet si můžete užít, když vyjedete na kole, protože do Budínku vedou cyklotrasy mimo hlavní silnice ze všech směrů.

Hra na minigolfovém hřišti je skvělým cílem i pro celou třídu dětí. Tip přímo od pana Slunečka máme dnes pro učitele z mateřských, základních i středních škol, kteří hledají zajímavé místo pro výlet s dětmi právě teď na konec školního roku. Nutná je předchozí domluva, díky které jsou schopni zajistit i zmrzlinu nebo jiné občerstvení pro děti.

Kolik času vám zabere hra a co si k ní můžete dát dobrého?

Na hru ve čtyřech lidech počítejte zhruba hodinu času. Ve dvou hráčích můžete v klidu stihnout všech 18 jamek obejít i dvakrát. Příjemné posezení nabízí vnitřní prostory i terasa. Polední menu nenabízí, ale něco dobrého k jídlu v podobě minutek zde dostanete vždy. Vaří se od 12:30 hod. a vždy je na výběr. K pití si můžete vybrat alkoholické i nealkoholické nápoje, nechybí točené pivo i limonády.

Pravidelné turnaje pro širokou veřejnost

Adventure Golf Budínek vyhlašuje každý měsíc turnaj v minigolfu. Akce je určena opravdu všem a užijí si jí i začínající hráči. Startovné činí 300 Kč za osobu a v ceně máte i malou snídani. Jak říkají majitelé a organizátoři, jde především o zábavu, kdy si ve čtyřkolovém turnaji pořádně zahrajete a užijete si prima den. Nejbližší turnaj se uskuteční už v neděli 13. května a registrovat se na něj můžete přes telefon, e-mail i sms zprávu.

Kdy je nejlepší přijít?

Od dubna až do října je otevřeno každý den. V pracovní dny od 14:00 do 20:00 hod. a o víkendech od 10:00 do 21:00 hod. Pokud si chcete zahrát v klidu, doporučujeme přijít ve všední dny. Víkendy, kdy je krásné počasí jako poslední dny, bývá hřiště úplně plné. Rezervace předem jsou přijímány pouze od skupin 8 a více osob. Kontakty a ostatní podrobnosti naleznete na webových stránkách Adventure Golf BudínekOd června bude otevřeno každý den od 11:00 do 21:00 hod. včetně svátků a nedělí. Výjimkou může být pouze uzavření areálu z důvodu soukromé oslavy nebo firemní akce.

A jaký je rekord hřiště Adventure Golg Budínek?

„Rekord na našem hřišti je 32 ran a drží ho pán, který si k nám přijel zahrát až z Horního Bezděkova. Při pravidelném trénování se dá hrát hřiště kolem 40-45 ran, což už je pak krásný výsledek,“ dodává pan Slunečko. Možná i vás tak motivuje a zkusíte zdejší rekord pokořit právě v letošní sezóně. 

autor článku: Redakce DA a Jiří Slunečko