Dnes je úterý 27. říjen, svátek mají Šarlota a Zoe.

Zajímavosti

Rodiče pozor! Nebezpečné selfie fotky možná uchvátily i vaše děti…

přidáno: 30. 10. 2017

Možná by vás ani ve snu nenapadlo, jak mohou vaše děti doslova hazardovat se svými životy! Nejen v našem městě se staly fenoménem fotky, kvůli kterým jsou náctiletí schopni vylézt na střechy budov nebo na komíny. Dávejte pozor, policisté museli už i v Dobříši kvůli tomuto případu vyjet!

Žijeme v době internetové. Téměř každý z nás je denně online. Sociální sítě nám v mnoha věcech usnadňují život a také urychlují komunikaci. Na druhou stranu především mladí lidé mají někdy sociální sítě jako svou "ikonu", snaží se být ve svém profilu ti nejlepší, mít největší počet přátel nebo „lajků“ a jejich cíl je jediný –  být co nejvíce oblíbený a známý…

Děti neznají své hranice

Bohužel právě náctiletí tak většinou sociální sítě využívají spíše ke svému maximálnímu zviditelnění než k pouhé komunikaci. Proto si i většina rodičů zakládá sociální sítě za účelem přehlednější kontroly dětí. Nicméně mimo velmi populární Facebook je tu ještě mnoho jiných sociálních sítí, kde mohou denně děti trávit i hodiny, a ani o tom nevíte. Jednou z mnoha je např. Instagram nebo Snapchat.

Riskovat život kvůli jedné fotce? V dnešní době bohužel ano…

Nechceme vás strašit, nicméně možná ani nevíte, jaké fotky si vaše děti ve volném čase vytváří. Možná jsou schopny za účelem co nejoriginálnější fotky hazardovat se svým životem, lézt po střechách budov nebo na komíny. Jen, aby to bylo vidět! A proč by to dělaly? „Prostě chceme mít tu nejlepší, a hlavně nejoriginálnější fotku, která bude mít co nejvíce „lajků“, a také bude nejvíce sledovaná,“ říká nejmenovaná náctiletá dívka, která sama podobnou fotku vytvořila. „Většinou chceme, abychom byli na co nejlepším místě a také, aby se o nás kámoši tak trochu báli a psali nám pak hodně komentářů. Prostě, abychom byli vidět!“ dodává.

Policie už musela vyjet i v Dobříši

I dobříšská městská policie už tuto informaci postřehla, a dokonce musela k jednomu případu vyjet. Jak se naší redakci podařilo zjistit, rozhodně se v Dobříši nejednalo pouze o jeden případ! Ještě nezletilé děti dokážou kvůli originální fotce lézt na okraj střechy a riskovat tak svůj život!

Vyjádření Městské police Dobříš

„Novým fenoménem na sociálních sítích je pořizování selfie fotografií ve výškách. Čím vyšší a nebezpečnější místo, tím je selfie fotografie cennější. Samotní fotografové nemají potřebné zkušenosti, lezecké jištění a neuvědomují si, že může dojít k poryvu větru. To znamená k odlišné rychlosti větru ve výšce oproti rychlosti větru, při pohybu na povrchu a může dojít k pádu. Každému, kdo neoprávněně vnikne na výškový bod, budovu nebo střechu hrozí trestně-právní postih dle daného případu. Apelujeme tímto zejména na rodiče, aby vysvětlili svým dětem nebezpečnost svého chování, dále žádáme majitele výškových budov, bodů a střech, aby zajistili tyto místa proti neoprávněnému vniknutí,“ říká za Městskou policii Dobříš strž. Bc. Václav Svoboda.

Buďte ostražití!

Snažte se se svými dětmi mluvit a vysvětlit jim, že hazardování s životem kvůli fotografii se rozhodně nevyplatí. 

autor článku: Kamila Paulová a strž. Bc. Václav Svoboda