Dnes je čtvrtek 29. červenec, svátek má Bořivoj.

Zajímavosti

Silný déšť komplikuje dopravu na Dobříšsku

přidáno: 14. 10. 2020

Vytrvalý a silný déšť dnes způsobuje problémy po celé České republice. Na Dobříšsku komplikuje hlavně dopravu na dálnici D4 v okolí Dobříše, kde se během posledních hodin odehrály hned dvě dopravní nehody.

Déšť, který dorazil nad Dobříšsko už včera ve večerních hodinách, stále neustává a začíná způsobovat nemalé problémy. Pozor by si v tuto chvíli měli dávat hlavně řidiči, kteří mnohdy nepřizpůsobí svou jízdu namoklé vozovce a na letních pneumatikách pak dostanou lehce smyk. Právě na silnicích se obzvláště v některých úsecích drží velké množství vody, které je pak příčinou vážných dopravních nehod.

Hned dvě nehody v posledních hodinách zaměstnaly hasiče u Dobříše

Ve směru z Příbrami na Prahu řidič zřejmě nezvládl řízení na mokré vozovce a narazil do svodidel. V místě mostu nad Starou Hutí se tak nyní dokončují odklízecí práce za přítomnosti hasičů i policie. Projíždějte proto tímto místem opatrně.

Vážnější dopravní nehoda, se pak odehrála ve směru z Prahy. Tady zřejmě vinou nepřiměřené rychlosti a velkému množství vody na vozovce dostal řidič smyk a se svým autem skončil dokonce mimo vozovku. Na místě zasahují všechny záchranné složky a silnice je v tuto chvíli průjezdná jen jedním jízdním pruhem. I zde proto sundejte nohu z plynu.

Déšť ještě potrvá, ale hladiny toků by se u nás zvednout neměly

Déšť nás podle předpovědi meteorologů ještě nějakou chvíli potrápí a společně s nepříjemným větrem může dál působit problémy. Dávejte proto na svých cestách pozor. Dobrá zpráva je, že hladiny toků v našem regionu se zatím nezvedají a zůstávají daleko od 1. povodňového stupně. 

autor článku: redakce DA