Dnes je středa 24. únor, svátek má Matěj.

dobrisskoaktualne.cz/zajimavosti

Udrží dobříšské varhany v soutěži s ČSOB prvenství a získají 50 000 Kč?

přidáno: 05. 01. 2021

Sdružení pro obnovu varhan v kostele Nejsvětější Trojice v Dobříši by se mohlo stát letošním vítězem soutěže ČSOB pomáhá regionům a získat tak finanční odměnu ve výši 50 000 Kč. Do konce soutěže zbývá už jen několik hodin!

O projektu obnovy dobříšských varhan vás na tomto portále informujeme v pravidelných příspěvcích. Sdružení v čele s panem Ivo Kylarem se již od roku 2015 snaží zajistit finance pro stavbu nového a unikátního nástroje v dobříšském kostele Nejsvětější Trojice, jehož celková cena činí 4 300 000 Kč. Je to neuvěřitelné, ale tato veřejná sbírka se blíží do svého finále!

Značnou finanční pomoc mohou nyní dobříšské varhany získat od ČSOB

Soutěž ČSOB pomáhá regionům odstartovala 7. prosince 2020 a už zítra 6. ledna 2021 o půlnoci bude ukončena.

Princip soutěže tkví v tom, že vybrané čtyři projekty z kraje a jejich soutěžící se musí sami snažit získat co největší finanční podporu. Čím vyšší částku za danou dobu organizace vybere, tím vyšší finanční dar získá od ČSOB.

Nejvyšší možnou částkou, kterou lze pro dobříšské varhany vysoutěžit je 50 000 Kč a nyní vše nasvědčuje tomu, že by se jim to v letošním ročníku této soutěže mohlo podařit! Nikdy nevíme, zda ostatní soutěžící nemají schované finanční prostředky, které pošlou do soutěže na poslední chvíli. O vítězi se tak rozhoduje do poslední minuty. Z letošního průběhu jsem však už teď opravdu nadšený. Do této chvíle se nám podařilo vybrat přes 70 000 Kč, což je skvělé. Samozřejmě, pokud nám nejen Dobříšáci pomohou ještě navýšit náš náskok, budeme jim velmi vděčni. Já jako vždy doufám v ten nejlepší výsledek a stejně tak tomu bude i nyní. Už teď chci ale všem přispěvatelům srdečně poděkovat, jelikož právě v současné době je pro nás každá koruna důležitá,“ říká pan Ivo Kylar za sdružení pro obnovu dobříšských varhan.

Pomáhat má smysl a tady se počítá každá koruna

Přispět na projekt varhan v soutěži ČSOB můžete přímo ZDEK dnešnímu dni dobříšské varhany v této soutěži podpořilo již 41 dárců, díky kterým se vybralo zatím 72 030 Kč.

Poslat svůj dar můžete ještě do zítřejší půlnoci. Přispět můžete třeba i malou částkou ve výši 100 Kč. Tady přesně víte, kam vaše peníze putují. Číslo sbírkového účtu je 101 7777 101/0300 jehož variabilní symbol je 20201203. Poslat svůj příspěvek můžete i přímo přes web soutěže.

Více informací v článku: VIDEO: Dobříšské varhany soutěží o finanční podporu z ČSOB. Pomůžete i vy?

autor článku: redakce DA