Dnes je čtvrtek 29. červenec, svátek má Bořivoj.

Zajímavosti

VIDEO: Bobcat představil největší a převratné změny za 60 let své historie

přidáno: 23. 10. 2020

Firma Bobcat v rámci online konference „Next is Now“ uvedla na trh celkem 48 nových produktů ve dvanácti různých kategoriích. Jedná se o největší změnu za 60 let historie firmy, přičemž velká část produktů byla vyvinuta a bude se vyrábět v závodě v Dobříši.

Bobcat představuje nová rypadla, pásové a smykem řízené nakladače a zcela nové produkty – kolové a kloubové nakladače a hutnící stroje přináší do odvětví kompaktních strojů převratnou změnu. Stroje jsou využitelné ve stavebnictví, zemědělství, při úpravě krajiny, v komunálních službách a dalších oborech.

Bobcat uvádí na trh nové produkty, vstupuje na nové trhy a inovuje ve všech oblastech

Uplynulých 60 let produkty Bobcat utvářely globální odvětví kompaktních strojů. S novou vizí společnosti nazvanou „Next is Now“ přichází na trh se stroji budoucnosti. Jejich produkty jsou výkonnější, efektivnější a nabízejí hbitost, všestrannost a odolnost. V kombinaci s širokou škálou produktů a expanzí na nové trhy doplněnou o inteligentní digitální technologie a služby Bobcat přetváří způsob práce napříč odvětvím.

Gustavo Otero, prezident společnosti Doosan Bobcat EMEA, uvedl: „Novinky, které představujeme v rámci programu ‚Next is Now‘ umožní lidem pracovat mnohem efektivněji a dosáhnout rychleji svých cílů. Přicházíme s výkonnějšími, efektivnějšími a chytřejšími produkty a technologiemi.  Naše nové portfolio nabízí mnohem širší výběr produktů a tím i více příležitostí pro naše zákazníky.“

„Next is Now“ ve znamení diverzifikace a expanze

Za posledních 60 let prošel Bobcat mnoha změnami. Po celou dobu si firma udržela vedoucí postavení na trhu kompaktních strojů s vynikající kvalitou, zpracováním a inovacemi. Bobcat nyní využívá podobné inovativnosti spuštěním programu Next is Now. Společnost novou filozofii představila během své historicky největší virtuální prezentace v regionu EMEA, která proběhla online 21. října 2020.

Protože se jedná o novou platformu odrážející současnou situaci, Bobcat k uvedení inovativních produktů na nové i stávající trhy využívá digitální technologie. Cílem společnosti není být „pouze“ světovou jedničkou v oblasti kompaktních stavebních strojů; jejím cílem je vést celé odvětví kompaktních zařízení. Znamená to širší produktovou řadu, častější aktualizace produktů a inovativní konstrukce a technologie, které donutí konkurenty Bobcat následovat.

Roy Haaker, viceprezident prodeje a marketingu společnosti Doosan Bobcat EMEA, uvedl: „Bobcat, inspirovaný filozofií ‚Next is Now‘, uvádí na trh bezprecedentní počet nových produktů a produktových kategorií. V této první fázi uvádí Bobcat na trh produkty ve dvanácti různých kategoriích, jedná se o 48 produktů celkem. Novinky uvedené níže budou dostupné okamžitě nebo velmi brzy. Bobcat tak jde příkladem celému odvětví.“

Smykem řízené nakladače a kompaktní pásové nakladače řady R

Nové kompaktní nakladače řady R jsou výsledkem nejvýznamnější modernizace těchto strojů Bobcat za 60 let. Splňují normu Stage V zahrnující smykem řízené nakladače S66 a S76 kompaktní pásové nakladače T66 a T76.

Nové nakladače se vyznačují řadou vylepšení výkonu, pohodlí a viditelnosti, které zákazníkům pomáhají zvyšovat produktivitu. Ve svém základu nyní disponují funkcemi, které dříve byly k dispozici pouze ve volitelné výbavě. Nakladače řady R byly inovovány se zaměřením na kvalitu, spolehlivost, odolnost a prvotřídní pohodlí obsluhy, představují další etapu vývoje v oblasti kompaktních zařízení.

Mini rypadla řady R2 hmotnostní třídy 5–6 tun

Bobcat rovněž uvádí na trh novou generaci mini rypadel řady R2 splňující normu
Stage V v hmotnostní třídě 5–6 tun – nové modely E50z, E55z a E60. Všechny tyto modely nabízejí nejlepší kombinaci vysokého výkonu, vynikající stability a plynulé ovladatelnosti pracovních funkcí, jaká je v této kategorii k dispozici.

Model E50z s nulovým přesahem kabiny (ZHS) je základním modelem této nové rodiny vysoce produktivních rypadel. E55z (rovněž ZHS) klade důraz na maximální pohodlí, vysoký výkon a vynikající stabilitu. E60 je vlajkovou lodí konvenčních strojů - má výkonnější motor, větší kabinu a další nové jedinečné vlastnosti.

Bobcat bude v Dobříši vyrábět kolové nakladače

S cílem rozšířit produktové portfolio nakladačů a posílení pozice společnosti jako světového lídra v oblasti kompaktních strojů vstupuje Bobcat na evropský trh s kompaktními kolovými nakladači (CWL) a malými kloubovými nakladači (SAL).

Svým zákazníkům tak společnost nyní nabídne větší výběr produktů Bobcat vyvinutých pro konkrétní aplikace ve stavebnictví, pronájmu strojů, zemědělství, terénních úpravách, silničních pracích, manipulaci s materiálem a mnoha dalších průmyslových odvětvích.

Na trh kompaktních kolových nakladačů vstupuje Bobcat se dvěma modely: L65 a L85. Nakladače jsou navržené a vyráběné v závodě Bobcat v Dobříši a stanovují pro segment stavebnictví a půjčoven nové měřítko výkonnosti na trhu.

Nová řada lehkých hutnicích strojů

Hutnicí aplikace jsou důležitou součástí mnoha průmyslových odvětví a žádné staveniště se bez zhutňovače půdy a asfaltu neobejde. Proto Bobcat rozšiřuje produktové portfolio dále o nabídku kompletní řady lehkých hutnicích strojů, vyvinuté ve spolupráci s Ammann Group. 

Nová řada lehkých hutnicích strojů Bobcat zahrnuje sedm různých produktových řad a celkem 37 modelů, takže splní pracovní požadavky téměř na jakémkoli staveništi. Lehké hutnicí stroje Bobcat nabízejí maximální výkon, aniž by bylo nutné dělat kompromisy, pokud jde o pohodlí, bezpečnost a jednoduchost použití. Řada lehkých hutnicích strojů Bobcat zahrnuje:

  • Vibrační pěchy
  • Vibrační přední desky
  • Oboustranné vibrační desky
  • Hydrostatické desky
  • Ručně vedené válce
  • Příkopové válce
  • Tandemové válce

autor článku: Pavel Svoboda - Doosan Bobcat PR Consultant