Dnes je pátek 27. listopad, svátek má Xenie.

Zajímavosti

Pěšky i na kole: 4. ročník pochodu na Čtyřmezí

přidáno: 19. 10. 2017

Již tradičně se v sobotu 28. října 2017, na Den vzniku samostatného československého státu, uskuteční 4. ročník slavnostního pochodu na Čtyřmezí. Dobříšský pěší průvod, ve kterém bude nesen městský prapor, vyjde v 9:00 hod. od městské radnice. Před samotným pochodem bude položen věnec u pomníku padlým v 1. světové válce na Mírovém náměstí u příležitosti oslav Dne vzniku samostatného československého státu.

Trasa pěšího dobříšského průvodu bude začínat na Mírovém náměstí, půjde se přes sanatorium a dále pak po žluté turistické značce až na Čtyřmezí (Kuchyňské sedlo). Délka této pěší trasy je cca 15 km tam i zpět. Méně fyzicky zdatní či rodiny s dětmi mohou dojet autem na parkoviště pod Studeným vrchem. Odtud půjdou po červené turistické značce až na Čtyřmezí. Tato trasa je dlouhá celkem 6 km.

Pro cykloturisty je připravena trasa v délce 18 km, odjezd je v 10:00 hod. z parkoviště u radnice města Dobříše.

Další program dne:

V cíli vás čeká od 12:00 hod. setkání s ostatními třemi obcemi (Hostomice, Rosovice a Buková), krátký kulturní program s vystoupením Dobříšského pokleslého orchestru lidových nástrojů a občerstvení.

Dobříšský pochod bude zakončen na dobříšském tržišti v Kopáčkově Dvoře. Od 16:00 do 20:00 hod. je zde připraven hudební program. Odpolednem Vás provede country kapela Klikaři a Dobříšský pokleslý orchestr lidových nástrojů. 

 

Akce je zahrnuta do kampaně NSZM ČR „Dny zdraví“

autor článku: Nikol Sevaldová | Město Dobříš