Dnes je pátek 27. listopad, svátek má Xenie.

Zajímavosti

Naloďte se u hradu Zvíkov a prožijte přepadení piráty

přidáno: 12. 07. 2017

Od 1. července můžete vyplout každou středu a sobotu ve 13 a 14 hodin vstříc pirátskému dobrodružství! Naloďte se u hradu Zvíkov a prožijte přepadení piráty. Ti mají vlastní kocábku, dělo a na mušce naše lodě. Můžeme vám ale slíbit, že všechno dobře dopadne a že si vy a především vaše děti tuhle akci užijete!

Pokud budete mít štěstí, tak vás mohou u Zvíkova přepadnou piráti. Mají vlastní kocábku, dělo a na mušce všechny projíždějící lodě. Jejich posádka se sice tváří bojovně až krvežíznivě, ale nakonec stačí k vykoupení a propuštění přepadené lodě pár zlaťáků a rumové pralinky. Přepadení můžete zažít každou sobotu a neděli po celou dobu prázdnin.

Poznat historické památky i krásy Středního Povltaví lze obdivovat během prázdnin například z paluby některého z parníků, které brázdí vody Orlické či Slapské přehrady. Plavba po jejich hladině turistům umožní například návštěvu historických památek, jako jsou zámek Orlík či hrad Zvíkov, nebo poslouží jako romantický a netradiční dopravní spoj mezi jednotlivými kempy.

Na Slapech můžete využít služeb jediného lodního spoje. Ten vás dopraví na trase mezi kempem Nová Živohošť a Slapskou hrází.  Lodě jezdí po této trase celé prázdniny dvakrát denně v obou směrech.

Čilejší ruch panuje na hladině Orlické přehrady. Tady můžete vyžít jízdu parníkem kromě pondělí hned čtyřikrát za den. A to jak jako zajímavou dopravu mezi jednotlivými kempy, tak jako dopravní prostředek pro váš výlet třeba na zmíněné historické památky.

 

Zdroj: příbram.cz a http://www.orlickalodni.cz/

autor článku: redakce DA