Dnes je pátek 27. listopad, svátek má Xenie.

Zajímavosti

Jak nejlépe zabavit děti o prázdninách, a přitom za to moc neutratit?

přidáno: 02. 03. 2018

Příští týden čekají na Příbramsku děti jarní prázdniny! Možná se vám tak budou hodit tipy, jak nejlépe děti přes týden zabavit. A nebojte některé akce vás nemusí stát třeba ani korunu.

Ani v Dobříši nebude nuda!

Školy své dveře sice uzamknou, ale naopak své brány otevře Knihovna Dobříš. Během celého týdne kromě čtvrtka budou mít v knihovně otevřeno již od 9:00 hod. A přijít si půjčit děti nemusejí jen knížku, ale můžou si zahrát i hry, popovídat si s kamarády nebo vyzkoušet virtuální realitu.

Děti sice budou už na jarních prázdninách, ale zima nás rozhodně ještě neopustí a pokud jste nevyrazili jako rodina na hory, můžete si to vynahradit bruslením na dobříšském stadionu. Od pondělí do pátku tu budou mít otevřeno pro veřejnost od 10:00 do 13:00 a pak od 14:00 do 17:00 hod. Děti za bruslení zaplatí 20 Kč, dospělí 30 Kč.

No a pokud jste ještě v minulosti nenavštívili expozice dobříšského Muzea hraček nebo Muzea rukavic, máte ideální možnost to napravit! S těmi menšími můžete zajít do dětské herny Skřítkov, kde si i vy jako rodiče přijdete na své a můžete si dát dobrou kávu či čaj nebo nějaké jiné občerstvení.

Týdenní tábor

Pokud na své ratolesti nebudete mít celý týden čas, ideálně je přihlaste na týdenní příměstský tábor v Příbrami. Sportovní tábor pořádají od pondělí do pátku od 8:00 do 15:30 hod. V rámci programu se mohou těšit na plavání a hry ve vodě, bruslení, pohybové a míčové hry či výtvarné tvoření. Tábor je určen pro děti od 6 do 14 let. Svoje nejmenší můžete dokonce přihlásit buď na celý tábor, nebo jen na jednotlivé dny.

Okolí Dobříše…

Můžete i vyrazit na celodenní výlet do okolí našeho města. Prozkoumat můžete nejrůznější místa našich krásných Brd a nebo se vydejte na naučné stezky Dobří(š) v poznání, v rámci které si můžete vybrat Malý městský okruh, Velký městský okruh nebo Lesní stezku. Každý Dobříšák by také měl rozhodně alespoň jednou projít naučnou stezku Karla Čapka.

Vydejte se za hranice Dobříše

I v Praze nalezneme pro děti mnoho aktivit, jak se mohou vyblibnout. Ať už to je kino, zábavné parky, v současnosti populární jump areny nebo další. Zajít můžete také na Matějskou pouť, která je otevřena v Holešovicích od soboty 24. února do neděle 15. dubna. Pokud mají děti rády zvířátka, rozhodně vyrazte do Pražské zoo, kde teď budete moci projít všechny areály v klidu a bez front.

Největší pražský aquapark Aquapalace v Čestlicích pro nejmenší připravil akci, a to že do konce března mají vstup děti do 150 cm za korunu!

Na Letišti Václava Havla v Praze si zase i ve všední dny připravili pro rodiny individuální exkurze.

A co Vaše tipy? Jak plánujete strávit s dětmi letošní jarní prázdniny?

autor článku: Kamila Paulová